Büşra @busralil Junior Developer Türkiye/İSTANBUL Mayıs 2020 tarihinde katıldı.
busralil busralil 2 hafta önce
JavaScript'te Değişken Kaldırma Özünde kaldırma, bir "operasyon sırası" meselesidir. JavaScript kodu iki aşamadan geçer: derleme ve yürütme.
0 0 0
busralil busralil 2 hafta önce
Javascript Alert, Prompt ve Confirm nedir?
Javascript Alert, Prompt ve Confirm nedir? Javascript'e yeni başlayanlar için ilk başlarda vazgeçilmez ve oldukca kolay fonksiyonlardır. Yapılan işlemlerda uyarı verdirmek veya onaylatma pencereleri için kullanılır.
0 0 0
busralil busralil 3 hafta önce
Python nedir? Nerelerde kullanılır? Python programlama diline dair...
Python nedir? Nerelerde kullanılır? Python programlama diline dair... Bu yazımızda Python programlama diline dair tüm temel kavramları ele alacağız. Popüleritesini her geçen gün yükselten bu programlama dili nedir? Nerelerde ve nasıl kullanılır? Neden popüler? gibi sorulara cevap arayacağız.
1 1 0
busralil busralil 2 ay önce
En çok tercih edilen E-Ticaret çözümü olan  WooCommerce nedir?
En çok tercih edilen E-Ticaret çözümü olan WooCommerce nedir? Sanal Dünya artık daha cazip geliyor insanlara , E-Ticaret sistemlerine talep oldukça fazla buna bağlı olarakda yazılımcılar daha farklı uygulama , projeler ile karşımıza çıkıyorlar.
1 2 0
busralil busralil 3 ay önce
Yapay Zeka çağı çoktan başladı!
Yapay Zeka çağı çoktan başladı! Bu yazıda yapay zekanın geçmişi ve geleceği hakkında ufak örnekler vereceğim. Günümüz teknoloji çağında popüler kültürün de getirisi sayesinde yapay zeka bir çok insan için yabancı bir kavram değil.
1 1 0
busralil busralil 3 ay önce
Proxy nedir? Proxy ayarları nasıl yapılır ve nasıl kullanılır?
Proxy nedir? Proxy ayarları nasıl yapılır ve nasıl kullanılır? Web tarayıcımızda zaman zaman karşılaştığımız sorunlardan bir taneside proxy ayarı sorunudur. Tarayıcımız bize internette gezinmek istediğimizde proxy ayarlarını kontrol edin diye uyarı vermektedir. Bu uyarı neden olur ? Proxy nedir ? Proxy ayarı nasıl yapılır. Hep birlikte inceleyelim.
1 1 0
busralil busralil 3 ay önce
Yapay Zeka'ya genel bir bakış!
Yapay Zeka'ya genel bir bakış! Geçmişten günümüze makinelerin bir zekaya sahip olup olamayacağı tartışma konusu olarak karşımıza çıkmaktadır.
1 1 0