@ahmetix Junior Developer Türkiye/İstanbul Mayıs 2020 tarihinde katıldı.
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C# AutoMapper ile çalışma Uygulamanızdaki nesneleri eşlerken sıkıcı kaynak kodu yazma ihtiyacını ortadan kaldırmak için AutoMapper kullanın.
0 0 0
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C# 'da veri ek açıklamaları nasıl kullanılır? Bu yayında uygulamanızın veri tanımının tek bir yerden yönetilebilmesi için özellik etiketlerini kullanarak modellerinizi süslemek için veri ek açıklamalarından yararlanmayı anlatacağız.
0 0 0
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++ For Döngüsü
C++ For Döngüsü Bilgisayar programlamasında, bir döngü belirli bir duruma ulaşılana kadar tekrarlanan bir talimatlar dizisidir. Bir veri öğesinin alınması ve değiştirilmesi gibi bir işlem yapılır ve ardından bir sayacın öngörülen bir sayıya ulaşıp ulaşmadığı gibi bazı koşullar kontrol edilir.
0 0 0
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++ Her Şeyi Bitiren komut – Break Komutu
C++ Her Şeyi Bitiren komut – Break Komutu Break ifadesi, C ++ öğesinde aşağıdaki iki kullanım alanına sahiptir - Break ifadesi bir döngü içinde karşılaştığında, döngü derhal sonlandırılır ve program kontrolü döngüyü takip eden bir sonraki ifadede devam eder.
0 0 0
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++ Continue Komutu
C++ Continue Komutu Continue İfadesi break ifadesi gibi çalışır. Bununla birlikte, sonlandırmaya zorlamak yerine, devam et, aradaki herhangi bir kodu atlayarak, döngünün bir sonraki yinelemesini zorlar. For döngüsü için continue, koşullu test ve artışın döngü bölümlerinin yürütülmesine neden olur. While ve do while için döngüler boyunca, program kontrolü şartlı testlere geçer.
0 0 0
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C# ExecuteScalar , ExecuteNonQuery ve ExecuteReader Kullanımı
C# ExecuteScalar , ExecuteNonQuery ve ExecuteReader Kullanımı C# uygularımızda veritabanıyla ilgili bir sorgu yazdırdığımızda bu sorguyu çalıştırmak için C# bize çeşitli metodlar sunmuştu.
0 0 0
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++ Go To Komutu
C++ Go To Komutu Programlama dillerinde kullanılan ve dilin içerisindeki akışın bir başka noktaya yönlendirilmesini sağlayan komutlardır. Yapısal programlama dillerinde (Structured programming languages) bu tip atlama komutlarının kullanılması yasaktır.
0 0 0
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
Google Authenticator Nedir?
Google Authenticator Nedir? 2 adımlı güvenli şekilde doğrulama yapmanıza yarayan güvenlik arabirimidir. Google Authenticator’ün kullanıldığı cihazlar ise iPhone , iPod, Touch veya iPad ve Blackberry’dir.
0 0 0
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
Chorme'nin kardeşi Chromium nedir?
Chorme'nin kardeşi Chromium nedir? Adı her ne kadar kimya ile örtüşsede o bir internet tarayıcısı. Adını krom elementinden alıyor Chrome’dan farklı bir tarayıcı , Her ne kadar logoları da birbirine benzese de. Ben ona Chrome’un küçük kardeşi diyorum.
0 0 0
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++ Operatörler - Bölüm 2
C++ Operatörler - Bölüm 2 Bu makalemiz’de C++ Operatörler konumuza devam ediyoruz. Bir önceki makalemizde Atama Operatörü,Aritmetik Operatörler ve Tip Dönüşümünü konu almıştık. Bu makalemizde Arttırma (++) ve Azaltma (–) Operatörleri, Aritmetik Atama Operatörleri ve Karşılaştırma Operatörlerini konu alacağız.
0 0 0
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++ Operatörler - Bölüm 1
C++ Operatörler - Bölüm 1 Operatörler tüm programlama dillerinde bulunan, büyüklük küçüklük karşılaştırmalarının, mantıksal karşılaştırmalarının ve aritmetik işlemlerin yapılmasını sağlayan karakterler topluluğudur. Hadir birlikte c++’da operatörler nasıl kullanılır göz atalım.
0 0 0
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++’a Giriş Ve Dev C++ Kurulumu
C++’a Giriş Ve Dev C++ Kurulumu Bu yazımızda C++ eğitim serisine başlayacağız. Programlama dillerini yazmak için bir programa ihtiyacımız vardır. Yeni öğrenenler için sade arayüzü ve kullanımı kolay Dev C++ uygulamasını kullanacağız.
0 0 0
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C ve C++ Arasındaki Farklılıklar
C ve C++ Arasındaki Farklılıklar Eğer Bilgisayar Mühendisliği veya benzeri bir bölüm okuyorsanız, en çok duyacağınız sorulardan biri " C ve C++ dilleri arasındaki temel farklılıklar nelerdir ?" olacaktır.
0 0 0
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
Yazılım dünyasının vazgeçilmesi : C# gene bir bakış
Yazılım dünyasının vazgeçilmesi : C# gene bir bakış 1950’li yıllardan başlayıp günümüze kadar uzanan yazılım sektöründe her geçen gün yeni şeyler duymak mümkün.
0 0 0