sql
Verileri yönetmek ve tasarlamak için kullanılan bir veritabanı yönetim sistemidir. SQL, kendisi bir programlama dili olmamasına rağmen birçok kişi tarafından programlama dili olarak bilinir.
108 kişi takip ediyor.
7 içerik eklendi.
Takip Et Etiket Moderatörleri
Katkıda Bulun
minotek minotek 3 hafta önce
MongoDB Nedir? MongoDB'ye Giriş
MongoDB Nedir? MongoDB'ye Giriş MongoDB bir NoSQL veritabanıdır. Geleneksel SQL tabanlı veritabanlarından farklıdır.
Atif Atif 1 ay önce
PHP'de Kriptolama (Şifreleme) Metotları
PHP'de Kriptolama (Şifreleme) Metotları Veri güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliriz. Bu yazımda PHP'deki şifreleme metotlarını anlatacağım. Bu metotlar sayesinde çözülemeyecek kriptolamalar ( şifrelemeler) yapabileceğiz.
phpDev phpDev 2 ay önce
PDO'ya genel bir bakış. Farklı veritabanları için PDO nasıl kullanılır?
PDO'ya genel bir bakış. Farklı veritabanları için PDO nasıl kullanılır? Bu makalede, PDO'ya bir göz atın ve farklı veritabanları için nasıl kullanılacağını görün.
regex regex 3 ay önce
PostgreSQL'de  LIKE ve ILIKE ifadeleri kullanımı ve performansı
PostgreSQL'de LIKE ve ILIKE ifadeleri kullanımı ve performansı LIKE ve ILIKE iki temel SQL özelliğidir. İnsanlar bu şeyleri uygulamalarında her yerde kullanırlar ve bu nedenle konuya performans açısından yaklaşmak mantıklıdır.
root root 5 ay önce
Devart, MySQL v.9.0 için geliştirilmiş dbForge araçlarını yayımladı
Devart, MySQL v.9.0 için geliştirilmiş dbForge araçlarını yayımladı Devart, MySQL v.9.0 için dbForge ürünlerinin yeni sürümlerini tanıttı. Güncellenen araçlar yeni veritabanı nesneleri, yeni kullanışlı özellikler ve diğer kullanışlı seçenekler için destek aldı.
saitikiz saitikiz 5 ay önce
MySQL bu hafta 25. Yılını kutladı!
MySQL bu hafta 25. Yılını kutladı! MySQL bu hafta 25. yılını kutladığını duyurdu ve tüm kullanıcılarına teşekkür etti. Ayrıca mesajında MySQL'in nereden nereye geldiği vurgulandı.