ROCKET LEAGUE, oynaması ücretsiz hale geliyor

3 hafta önce , Okuma süresi 1 dakika.

75 milyondan fazla oyuncuya sahip olan Rocket League, yakın bir zamanda oynaması tamamen ücretsiz bir hale gelecek. Büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan Rocket League bu yaz itibari ile Free to Play, yani oynaması tamamen ücretsiz bir hale gelecek.Oyunun ayrıca ücretsiz olmasının ardından Steam sürümünün marketten kaldırılacağı da açıklandı. Bunun sebebi ise tahmin edebileceğiniz gibi Epic Games.
ROCKET LEAGUE, oynaması ücretsiz hale geliyor

Epic Games geçtiğimiz Mayıs ayında Rocket League yapımcısı olan Psyonix firmasını satın almıştı. Bu satın alma sonrası oyunu Free to Play yapmaya karar veren Epic Games, aynı zamanda Rocket League'i en büyük rakibi olan Steam mağazalarından da kaldırma kararı aldı.

Tabi oyun Steam mağazasından kaldırıldıktan sonra PC tarafında sadece Epic Games'e özel olacak. Yine de daha önce Steam üzerinden satın aldıysanız birşey değişmeyecek, güncelleme ve yeniliklere ulaşıp oynamaya devam edebileceksiniz.

Rocket League  2015 yılında çıkmıştı. Oyunun şu anda yalın hali Steam üzerinde 31 Tl fiyat etiketine sahip. İndirilebilir içerikler ise 11.55 ve 34.77 TL gibi fiyatlandırmalara sahip. Psyonix firması yaptığı açıklamada oyunu ücretli olarak satın alanlara bazı avantajlar sunulacağını da duyurdu. Buna göre bedava olmadan önce sunulan indirilebilir içerikler ile birlikte 200'den fazla eşyanın yer aldığı Legacy seviyesine yükseltilecekler. Ayrıca Golden Cosmos Boost ve Dieci-Oro direksiyonu gibi bazı ekstralar da oyunu satın alan kullanıcıları bekliyor olacak.

#Oyun