react
React kullanıcı arayüzü oluşturmaya yarayan açık kaynak kodlu web uygulama çatısı. Facebook önderliğinde bir geliştirici grubu tarafından geliştirilmekte olan React, Model-View-Controller prensibine uygun olarak oluşturulmuştur.
19 kişi takip ediyor.
13 içerik eklendi.
Takip Et Etiket Moderatörleri
Katkıda Bulun
manipat manipat 2 yıl önce
Next.js Nedir? Next.js'ye genel bir bakış
Next.js Nedir? Next.js'ye genel bir bakış Next.js, React için bir frameworktür. React ile geliştirmeyi çok daha temiz ve verimli hale getirir.
JS.Dev JS.Dev 2 yıl önce
React ile İstemci Tarafındaki Görüntülerden PDF Oluşturma
React ile İstemci Tarafındaki Görüntülerden PDF Oluşturma Kullanıcı tarafında yani frontend görüntüleri PDF'ye dönüştürün.

SORU-CEVAPLAR

regex regex 2 yıl önce
Yeni Başlayanların Denemesi Gereken 5 React Tabanlı Proje
Yeni Başlayanların Denemesi Gereken 5 React Tabanlı Proje React popüler bir JavaScript Kütüphanesidir. Aynı zamanda React Native ile mobil uygulamalar da geliştirmek mümkündür. Bu yazımızda yeni başlayanlar arkadaşların denemesi gereken 5 proje önereceğiz.
regex regex 2 yıl önce
Google Haritalar API'sini React Uygulamalarına Nasıl Entegre Edilir
Google Haritalar API'sini React Uygulamalarına Nasıl Entegre Edilir React uygulamalarınızda Google Harita nasıl kullanılır? Gelin hep beraber Google Map API kullanımını görelim.
regex regex 2 yıl önce
React'e başlamanın 5 basit yolu!
React'e başlamanın 5 basit yolu! React, Facebook tarafından ön uç uygulamaları oluşturmak için oluşturulmuş popüler bir JavaScript frameworküdür.
regex regex 2 yıl önce
Flutter vs React Native? Sizce Hangisi?
Flutter vs React Native? Sizce Hangisi? Bu günlerde öne çıkan ve trend olan iki ana framework var, bunlar React native ve Flutter. Peki sizce hangisi?
regex regex 2 yıl önce
React Nedir? ve React'e Giriş
React Nedir? ve React'e Giriş BU yazı dizinde React dersleri işleyeceğiz. React nedir? Nerelerde kullanılır? Başlamak için neler yapmak gerekir?
regex regex 2 yıl önce
React uygulamaları için küçük bir renk seçici bileşeni
React uygulamaları için küçük bir renk seçici bileşeni react-colourful, modern React uygulamaları için küçük bir renk seçici bileşenidir.
regex regex 2 yıl önce
React Bileşenlerine (Components) Genel Bir Bakış
React Bileşenlerine (Components) Genel Bir Bakış React, kullanıcı arayüzleri veya UI bileşenleri oluşturmak için açık kaynaklı bir javascript kitaplığıdır.
regex regex 2 yıl önce
React'te görselleri kırpma ve yeniden boyutlandırma!
React'te görselleri kırpma ve yeniden boyutlandırma! Uygulamalarınızda görsel yükletmek istediğinizde bazen kırpmak ve yeniden boyutlandırarak kayıt etmek isteyebiliriz. İşte aşağıdaki anlatım bu konuyu içeriyor.
dev18 dev18 2 yıl önce
React ile Web Uygulamalarınız için Widget oluşturma
React ile Web Uygulamalarınız için Widget oluşturma Widget; orijinal uygulamanın minyatür bir versiyonu olan herhangi bir uygulamadır.Bu makalemizde React ile web widget uygulaması yapalım.
regex regex 2 yıl önce
React'te Sürüklenebilir Bileşenler Oluşturma (Draggable Components)
React'te Sürüklenebilir Bileşenler Oluşturma (Draggable Components) Modern uygulamalarda kullanıcı etkileşimi daha yaygın hale geldikçe, bazen uygulamalarınızda sürüklenebilir bileşenlerin kullanılması güzeldir.
dev18 dev18 2 yıl önce
ReactNative: SVG'yi button olarak kullanma
ReactNative: SVG'yi button olarak kullanma ReactNative ile uygulama geliştirirken SVG formatında bir görseli buton olarak kullanmak isteyebilirsiniz. İşte bu noktada ipuçları içeren bu makaleye göz atmanızı öneririm.