php
Hypertext Preprocessor, internet için üretilmiş, sunucu taraflı, çok geniş kullanımlı, genel amaçlı, içerisine HTML gömülebilen betik ve programlama dilidir.
157 kişi takip ediyor.
48 içerik eklendi.
Takip Et Etiket Moderatörleri
Katkıda Bulun
phpDev phpDev 6 gün önce
PHP'de İki Tarih Arasındaki Farkı Hesaplamak : date_diff()
PHP'de İki Tarih Arasındaki Farkı Hesaplamak : date_diff() Bu gönderide PHP'de date_diff() fonksiyonu kullanımı ile iki tarih arasındaki farkı hesaplamayı göreceğiz.
1 1 0
phpDev phpDev 1 hafta önce
PHP ile JSON dosyasından veri okuma
PHP ile JSON dosyasından veri okuma Bu makalede PHP ile uzak yada aynı dizinde bulunan bir JSON dosyasından verileri okumayı ve ekrana yazdırmayı göreceğiz.
1 1 0

SORU-CEVAPLAR

emirburgazli emirburgazli 1 hafta önce
Laravel ile Migration,Model,Seeder,Controller, View ve Routing Kullanımı
Laravel ile Migration,Model,Seeder,Controller, View ve Routing Kullanımı Merhaba arkadaşlar bugun sizlerler PHP framework’ü olan Laravel ile Migration,Model,seeder,Controller ve Routing işlemleri’nin nasıl kullanıldığını anlatmaya çalışacağım.
1 0 1
phpDev phpDev 2 hafta önce
PHP'de Dosya Oluşturma, Yazma, Okuma ve Silme İşlemleri
PHP'de Dosya Oluşturma, Yazma, Okuma ve Silme İşlemleri Bu eğitimde, PHP'de dosya işlemeyi öğreneceğiz. Yerleşik dosya işleme işlevlerini kullanarak PHP'de nasıl dosya oluşturacağınızı, okuyacağınızı, yazacağınızı ve sileceğinizi göstereceğim.
0 0 0
phpDev phpDev 2 hafta önce
HTML Sayfasını PHP'de PDF Olarak İndirme
HTML Sayfasını PHP'de PDF Olarak İndirme PHP'de bir PDF dosyası indirmek, html2pdf gibi üçüncü taraf paketlerle sağlanabilir, ancak önce HTML'den PDF'ye dönüştürülmesi gerekir.
1 1 0
Atif Atif 2 hafta önce
PHP'de ucwords(), ucfirst() Ve lcfirst() Metotlarının Kullanımı
PHP'de ucwords(), ucfirst() Ve lcfirst() Metotlarının Kullanımı Bu makalede PHP ile bir içeriğin her kelimesinin ilk harfini, içeriğin ilk harfini büyük veya küçük yazdırmak için kullanılan metotları göstereceğim.
1 0 1
Atif Atif 2 hafta önce
PHP'de Kriptolama (Şifreleme) Metotları
PHP'de Kriptolama (Şifreleme) Metotları Veri güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliriz. Bu yazımda PHP'deki şifreleme metotlarını anlatacağım. Bu metotlar sayesinde çözülemeyecek kriptolamalar ( şifrelemeler) yapabileceğiz.
2 1 1
alicangunduz alicangunduz 2 hafta önce
YNET Merhaba YNET Merhaba kısa süre içinde sizlere php bilgilerimi düzenli bir ders serisi şeklinde aktaracağım.
3 1 3
Atif Atif 2 hafta önce
PHP' de  Form'dan Gelen Verileri Güvenlik Filtrelerinden Geçirmek.
PHP' de Form'dan Gelen Verileri Güvenlik Filtrelerinden Geçirmek. Formlar, web sayfaların vazgeçilmezi, olmazsa olmazıdır. Bir sitenin güvenliğini tehdit eden en büyük unsurlardan biri sitemizdeki güvenlik açığı bulunan formlardır. Kötü niyetli kişiler formdan istemediğimiz kodlar, karakterler gönderebilir, veritabanımızı bozabilir, verilerimizi çalabilir kısacası sitemize zarar verebilir. Bu yazımda sizlere formdan gelen verileri PHP ile nasıl güvenlik filtrelerinden geçirip güvenliğimizi nasıl koruyacağımızı anlatacağım.
2 1 0
Atif Atif 2 hafta önce
PHP'de Form Aracılığıyla Gelen Verileri Almak.
PHP'de Form Aracılığıyla Gelen Verileri Almak. Web sayfalarımızda formlar oluştururuz. Bu formlar ile bir çok işlem yaparız. Örn: kullanıcı girişi, üye olma formu, iletişim formu vb. İşlemlerimizi formlar aracılığıyla yaparız. Bu yazımda sizlere formlardan gelen verileri nasıl PHP ile nasıl çekebileceğimizi ve gelen verilere göre nasıl aksiyon alabileceğimizi anlatacağım.
1 1 3
phpDev phpDev 2 hafta önce
Laravel Route Parametrelerinde Slash kullanımı
Laravel Route Parametrelerinde Slash kullanımı Laravel'de Route ile çok hızlı bir şekilde URL parametreleri tanımlayabiliyoruz. Buna olanak veren Laravel'de bir veya birden fazla slash kullanımı öğrenelim.
0 0 0
Muhammet Muhammet 2 hafta önce
Back-End / Front-End
Back-End / Front-End Web siteleri gün geçtikçe daha popüler hale gelmekte ve günümüzde vazgeçilmez bir iletişim platformu olarak kullanılmaktadır.
1 1 0
phpDev phpDev 3 hafta önce
Laravel'de Route Not Defined Hatası ve Çözümü
Laravel'de Route Not Defined Hatası ve Çözümü Laravel'de uygulama geliştirirken zaman zaman bu hata ile karşılaşmışızdır ve bazen can sıkıcı bir hale gelebiliyor.
0 0 0
tarik tarik 3 hafta önce
Laravel 7.x ile Günlük, Haftalık ve Aylık Otomatik Veritabanı Yedekleme
Laravel 7.x ile Günlük, Haftalık ve Aylık Otomatik Veritabanı Yedekleme Laravel 7.x ile veri tabanımızda günlük, haftalık veya aylık otomatik yedekler oluşturabiliyoruz.
3 0 0
phpDev phpDev 3 hafta önce
Expressions ile Laravel Routes Filtreleme Nasıl Yapılır?
Expressions ile Laravel Routes Filtreleme Nasıl Yapılır? Laravel'in gerçekten harika olduğu bir şey, bir görünüm döndürmeden önce parametreler üzerinde düzenli ifade kurallarını çalıştırma becerisidir.
0 0 0
rg18 rg18 3 hafta önce
Laravel Installer artık Jetstream desteği içeriyor
Laravel Installer artık Jetstream desteği içeriyor Bugün Laravel ekibi , Jetstream projelerini hızlı bir şekilde başlatmak için destek içeren " laravel / installer " ın yeni bir ana sürümünü yayınladı
0 0 0
phpDev phpDev 3 hafta önce
XML'yi PHP ile Diziye Dönüştürme
XML'yi PHP ile Diziye Dönüştürme XML ilk kez görüntülendiğinde oldukça ürkütücüdür, ağır ağaç benzeri yapısı oldukça kafa karıştırıcı olabilir.
1 1 0
phpDev phpDev 3 hafta önce
Düz Bir Metni PHP Kullanarak Dize Olarak Okumak
Düz Bir Metni PHP Kullanarak Dize Olarak Okumak Veriler, ister manuel olarak girilsin ister çeşitli yazılım paketlerinden dışa aktarılsın, genellikle metin dosyalarında depolanır.
1 1 0
phpDev phpDev 3 hafta önce
PHP ile Diziyi StdClass'a Dönüştürmenin İki Yolu
PHP ile Diziyi StdClass'a Dönüştürmenin İki Yolu Bir diziyi StdClass nesnesine dönüştürmek PHP ile çok basittir. Bir tür dönüştürme yöntemini kullanarak, bir kod satırında hızlı bir şekilde StdClass dönüşümünü gerçekleştirebilirsiniz.
0 0 0
phpDev phpDev 3 hafta önce
Laravel'de Resource Routes nedir? Nasıl kullanılır?
Laravel'de Resource Routes nedir? Nasıl kullanılır? Laravel, kullanıma hazır birçok zaman kazandıran mücevherlerle birlikte gelir, becerikli rotalar bunlardan biridir.
0 0 0
nergalwebservices nergalwebservices 4 hafta önce
Stajyer Başvuru Portalı | Nergal Web Services Nergal Web Services; web tasarım, grafik tasarım, otomasyon sistemleri, mobil uygulama, mobil oyun geliştirme bölümlerinde görevlendirilmek üzere genç ve dinamik kadrosuna değer katabilecek, araştırma ve geliştirme faliyetlerinde yer almak isteyen, takım çalışmasına yatkın, iletişimde güçlü stajyerler aramaktadır.
0 0 0
phpDev phpDev 4 hafta önce
PDO'ya genel bir bakış. Farklı veritabanları için PDO nasıl kullanılır?
PDO'ya genel bir bakış. Farklı veritabanları için PDO nasıl kullanılır? Bu makalede, PDO'ya bir göz atın ve farklı veritabanları için nasıl kullanılacağını görün.
0 0 0
phpDev phpDev 4 hafta önce
Laravel 7.27.0 Yayınlandı!
Laravel 7.27.0 Yayınlandı! Laravel ekibi, biçimlendirilmiş modellerin takma adlarını ve dolgu için yeni dizgi yöntemlerini kullanma yeteneği ile bu hafta 7.27.0 yayınladı.
0 0 0
dev18 dev18 2 ay önce
PHP'de güvenlik : Giriş
PHP'de güvenlik : Giriş Çoğu zaman gnümüzde web uygulamalarında açıklar hala bulunmaktdır ve bu her zamanda öyle olacaktır önemli olan açıkları daha erken tespit edip önlem alabilmektir.
0 0 0
dev18 dev18 2 ay önce
Laravel Playground nedir?
Laravel Playground nedir? Laravel Playground, BeyondCode'un Laravel kodunu doğrudan tarayıcınızda denemenizi sağlayan yeni ve ücretsiz bir hizmettir.
1 0 0
dev18 dev18 2 ay önce
Match Expression PHP 8 ile birlikte geliyor!
Match Expression PHP 8 ile birlikte geliyor! Düzenli ve temiz ifadeler için geliştiriciler için büyük bir öneme sahip olacak olan Match Expression PHP 8 ile birlikte Laravel içinde geliyor. İşte detaylar...
1 0 0
regex regex 4 ay önce
Laravel ile sınırsız kategori ve alt kategori yapalım
Laravel ile sınırsız kategori ve alt kategori yapalım Bu yazımızda Laravel ile sınırsız kategori ve alt kategori yani hiyerarşik kategori ağacı üzerinde bir çalışma yapacağız.
0 0 0
regex regex 4 ay önce
Symfony Varsayılan Dizin Yapısı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Symfony Varsayılan Dizin Yapısı Hakkında Bilinmesi Gerekenler PHP Symfony Framework'ü sizin yapısı oldukca esnektir ve geniş bir hareket alanı vermektedir. Ancak belirli bir standartlarda dizin yapısı kullanılması önerilir.
0 0 0
bugraozkan bugraozkan 4 ay önce
PHP ile vergi kimlik numarası sorgulama
PHP ile vergi kimlik numarası sorgulama Türkiye vergi kimlik numarasını sorgulayabileceğiniz basit bir sistem.
1 1 4
regex regex 4 ay önce
Laravel'de belirli bir subdomain yönlendirmesi nasıl yapılır? Laravel ile spesifik bir subdomain yönlendirmesi ihtiyacı hissettiğinizde bu yayın imdadınıza yetişeceğini umuyorum.
0 0 0
ceylangoz ceylangoz 4 ay önce
Sunucuda Laravel Projesi Kurmak : Ubuntu
Sunucuda Laravel Projesi Kurmak : Ubuntu Ubuntu 18.04 bulunan bir Sunucuda laravel projesini sıfırdan kurmak istiyorsunuz. Ne yapmanız gerekiyor?
0 0 0
osman osman 5 ay önce
PHP Frameworkler içerisinde yeni trend : Symfony
PHP Frameworkler içerisinde yeni trend : Symfony Web Uygulamaları İçin Yüksek Performanslı PHP Frameworkü. Biraz daha açarsak Symfony Nedir sorusuna faha farklı yanıtlarda verebiliriz.
0 0 1
regex regex 5 ay önce
Bir frameworktan daha fazlası : Laravel
Bir frameworktan daha fazlası : Laravel Laravel, tam özellikli web uygulamaları oluşturmak için basit ve zarif bir araç setine ihtiyaç duyan geliştiriciler için tasarlanmış güçlü bir mvc PHP frameworküdür.
0 0 0