node.js
Açık kaynaklı, sunucu tarafında çalışan ve ağ bağlantılı uygulamalar için geliştirilmiş bir çalıştırma ortamıdır.
91 kişi takip ediyor.
21 içerik eklendi.
Takip Et Etiket Moderatörleri
Katkıda Bulun
root root 1 gün önce
Node.js 18 Yayınlandı! Peki yeni sürümde neler bizleri bekliyor?
Node.js 18 Yayınlandı! Peki yeni sürümde neler bizleri bekliyor? Node.js 18'in bugün yayınlandığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz! Öne çıkan özellikler arasında V8 JavaScript motorunun 10.1'e güncellenmesi, varsayılan olarak etkinleştirilmiş genel getirme ve bir çekirdek test çalıştırma modülü yer alıyor.
Aleyna Aleyna 11 ay önce
Ters proxy nedir?
Ters proxy nedir? ters proxy

SORU-CEVAPLAR

Arjunk Arjunk 12 ay önce
Node JS vs Spring Boot
Node JS vs Spring Boot Full comparison between Node JS and Spring Boot
regex regex 2 yıl önce
AdonisJS nedir? Yeni Başlayanlar için AdonisJS
AdonisJS nedir? Yeni Başlayanlar için AdonisJS AdonisJS , Laravel'e çok benzeyen bir Node çerçevesidir. Bu makalemizde AdonisJS'e bir giriş yapacağız.
JS.Dev JS.Dev 2 yıl önce
NodeJS'de E-posta Göndermeden E-posta Adresini Doğrulama
NodeJS'de E-posta Göndermeden E-posta Adresini Doğrulama İnternetteki hemen hemen her platformun kullanıcılarını benzersiz bir şekilde tanımlayabilmesi gerekir ve e-posta adresleri bunu başarmak için en yaygın yöntemdir. Bu makalede nodejs ile e-posta doğrulamasını göreceğiz.
JS.Dev JS.Dev 2 yıl önce
Node.js 2020 Sürümünde HTTP İsteği Yapmanın 5 Farklı Yolu
Node.js 2020 Sürümünde HTTP İsteği Yapmanın 5 Farklı Yolu Node.js en popüler JS frameworklerinden biridir. 2020 sürümünde HTTP isteği yaparken kullanabileceğiniz 5 farklı yöntemden bahsedeceğim.
regex regex 2 yıl önce
JavaScript Geliştirmede HTTP Yanıt Durum Kodları
JavaScript Geliştirmede HTTP Yanıt Durum Kodları Node.js API ile çalışırken sık karşılaşılan HTTP durum kodları üzerine bir npm sizlerle...
regex regex 2 yıl önce
Node.js Ders 3: Node Paketi Yöneticisi (NPM)
Node.js Ders 3: Node Paketi Yöneticisi (NPM) BU dersimizde nodejs de Paket Yöneticisi konusunu ele alacağız. NPM nedir? Nasıl oluşturulur ve nasıl kurulur gibi soruları hep beraber inceleyeceğiz.
JS.Dev JS.Dev 2 yıl önce
Node.js'de Package.json'a yorumlar nasıl eklenir
Node.js'de Package.json'a yorumlar nasıl eklenir Bu hızlı ipucu makalesinde, package.json dosyasına nasıl yorum ekleneceğini göreceğiz.
regex regex 2 yıl önce
Node.js kullanarak bir Telegram Botu oluşturun
Node.js kullanarak bir Telegram Botu oluşturun Bu yazımızda Node.js kullanarak Telegram'da bir bot oluşturmayı anlatacağız.
developer.aylin developer.aylin 2 yıl önce
Laravel - Node.js  hangisi daha iyi?
Laravel - Node.js hangisi daha iyi? Bu makalede, geliştiriciler için bilgi işlem ve problem çözmeyi basit ve kullanışlı hale getirmeyi amaçlayan 2 yeni teknoloji Laravel VS NodeJS'nin detaylı bir karşılaştırmasını yapacağız.
regex regex 2 yıl önce
Node.js'de require() Bir Dosyaya Her İhtiyaç Duyduğunuzda Gerçekleşen Eylemler
Node.js'de require() Bir Dosyaya Her İhtiyaç Duyduğunuzda Gerçekleşen Eylemler Node.js ile bir uygulama geliştirirken import ve export olayları çok önemlidir. Bir dosyaya her ihtiyaç duyduğumuzda Node.js'de 5 aşamadan geçer. İşte bunlar...
regex regex 2 yıl önce
Node.js Ders 2: Modüller ve Dışa Aktarmalar (Modules and Exports)
Node.js Ders 2: Modüller ve Dışa Aktarmalar (Modules and Exports) Bir önceki Node.js dersimizde giriş ve modülleri incelemiştik. Bu dersimizdeki modüller ve dışar aktarmalar hakkında temel bilgilere değineceğiz.
regex regex 2 yıl önce
Node.js Ders 1 : Giriş ve Modüller (Introduction and Modules)
Node.js Ders 1 : Giriş ve Modüller (Introduction and Modules) Herkese merhaba, bu Nodejs kursunun ilk dersi ve Nodejs ile ilgili temel bilgileri ele alacağız. Ayrıca Nodejs'deki Modülleri anlayacağız ve kendimiz bir tane yaratacağız. Hadi başlayalım.
dev18 dev18 2 yıl önce
Node.js Express.js ve Google Sheet ile API oluşturma : Bölüm 1
Node.js Express.js ve Google Sheet ile API oluşturma : Bölüm 1 Bu yazı listemizde Node.js ve Express.js kullanarak Google dosyalar üzerinden API olutşturma ve kullanmayı anlatacağız.
coderin coderin 2 yıl önce
NodeJS, Express ve MongoDB kullanarak Temel Kimlik Doğrulama
NodeJS, Express ve MongoDB kullanarak Temel Kimlik Doğrulama Bu yazıda node.js Express ve MongoDB kullanarak basit bir kimlik doğrulama nasıl yapılır onu anlatacağım.
dev18 dev18 2 yıl önce
Node.js kullanarak MongoDB Atlas'a bağlanma
Node.js kullanarak MongoDB Atlas'a bağlanma Bu yazıda, yerel Node.js / Express.js ortamınızdan bulut tabanlı bir DB hizmeti olan MongoDB Atlas'a nasıl bağlanabileceğinizi anlatacağım.
dev18 dev18 2 yıl önce
Node.js ve Express.js nedir
Node.js ve Express.js nedir Bu yazımızda popülerliğini her geçen gün arttıran Node.js ve onunu esnek bir frameworku olan Express.js nedir?
yiit yiit 2 yıl önce
JavaScript Tanımlayıcı Öge Farkları
JavaScript Tanımlayıcı Öge Farkları Özellikle Web Sitelerinde kullanılan JavaScript (JS) dilinin tanımlayıcı ögelerin farklarını hiç merak ettiniz mi?
regex regex 2 yıl önce
Deno nedir? ve Node.js'nin yerini gerçekten alabilir mi?
Deno nedir? ve Node.js'nin yerini gerçekten alabilir mi? Deno v1.0.0'ın 13 Mayıs'ta piyasaya sürüldü. İşte bunu belirlemede rol oynayabilecek birkaç ilginç gerçek.