• 0

Javascript için harika 3 popüler Framework

6 ay önce , Okuma süresi 2 dakika.

Javascript için harika 3 popüler Framework
Javascript yükselen trendini korumakla beraber geliştirilen frameworklar ile server client alanınıda adete devrimler yaşanıyor. İşte JavaScript konusunda 5 harika Framework

HTML ve CSS web'deki veri ve stil ile ilgilenirken, JavaScript işlevselliğinin çoğunu halletmektedir. Genel olarak, JavaScript kullanıcıların web sayfaları ve web uygulamaları hakkında en yararlı işlemleri sağlamktadır.

Ancak, JavaScript kodu düzgün yönetilmezse telaşlı olabilir, bu yüzden bir web geliştiricisiyseniz, iyi bir çerçeve bulmak harika bir fikirdir. İşte göz önünde bulundurmanız gereken beş favori.

1-) React

Facebook tarafından geliştirilen React, duyarlı, yüksek etkileşimli web siteleri ve web uygulamaları oluşturmak için bildirici bir çerçevedir. Kolayca hata ayıklanan okunabilir kod yazmanıza yardımcı olur.

React, her DOM nesnesi için sanal bir DOM oluşturur ve durum bilgisi olan güncelleştirmelere izin verir. React bunun, bileşen mantığının kendisinin JavaScript'te yazılmasından kaynaklandığını söylüyor. Belki de en iyisi, React bileşen tabanlıdır ve kod tabanınıza kolayca genişletilebilir.

React iddia ediyorum Bazı kütüphane ve bir çerçeve olduğunu ve adil-ama buna yeterince kalıp ile masif ve popüler  gereken  bir kitaplık düşünülebilir. React'in çok fazla takımı olduğundan, öğrenmesi zor olabilir; ancak bir kez başladınız mı bir daha bırakamayacaksınız. 

2-) Angular

React anları her şeyi kapsayan hissederken, Angular kendisini diğer araçlarla kullanmak için uygun bir JavaScript çerçevesi gibi sunar. MEAN yığınının bir parçası olan Angular, MongoDB veritabanı, Node.js ve Express.js ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır . 

Google tarafından sürdürülen Angular, tasarım açısından kurumsal ölçekte ve daha iyi sunucu performansı sağlamak için önbelleğe almayı düşünüyor. Kesinlikle bileşen tabanlı Angular, kod tabanınız boyunca yeniden kullanılabilir kodlara izin verir ve bir ton üçüncü taraf entegrasyonuna sahiptir. 

Angular, GitHub'da canlı bir topluluk ve gerçekten kapsamlı bir kütüphane ile iyi belgelenmiştir. Bir dezavantaj varsa  , öğrenme eğrisine katkıda bulunan Typescript'e güvenir . Ayrıca ağırdır: 500 artı KB ile Angular genellikle küçük uygulamalar için mükemmel bir seçim değildir.

3-) Vue.js

Angular'ın küçük projeler için düştüğü yerde, Vue.js boşluğunu alır. Angluar'dan esinlenen Vue.js, çok yönlü olan hafif bir JavaScript çerçevesidir. 20KB sıkıştırılmış çalışma zamanı dosya boyutu, tek sayfa uygulamaları için mükemmeldir. 

React gibi Vue.js de istemci tarafında yapılan tüm değişiklikleri hesaba katan DOM klonlarını sanallaştırıyor. Vue.js, hızlı yapılandırmalar için bir MVC mimarisi benimsediğinden React'i benimsemekten daha kolay ve Angular'dan daha kolay öğrenilebilir çünkü Vue.js, kodunuza karmaşıklık katmamak için daha basit HTML şablonlarına güvenir.

İyi belgelenmiş Vue.js, modüllerin uygulanmasını ve bakımını kolaylaştıracak şekilde HTML, CSS ve JS koduna sahip tek bileşenleri kullanır. Vue.js'nin bir dezavantajı varsa, bu küçük topluluktur ve iş becerisi olarak Angular veya React'ten daha az talep görüyor.

 

#Yazılım #javascript