• 1

iOS 13.5 GM yayında! İşte bizi bekleyen yenilikler

2 yıl önce , Okuma süresi 1 dakika.

iOS 13.5 GM yayında! İşte bizi bekleyen yenilikler
19 Mayıs 2020 itibariyle Apple, iOS 13.5, iPadOS 13.5 ve tvOS 13.4.5 için GM yani Golden Master sürümlerini geliştiricilerin kullanımına sundu.

Öncelikle 13.5 GM sürümü final sürüm ile fark olmamasından dolayı ,  bu sürümü test etmek isteyenler için, minimum hataya sahip sürüm olarak görülebilir.

Bu sürüm ile sunulan en büyük yeniliklerin başında, corona virüsüne yakalanan birisi ile temas kurduğunuzun tespiti halinde bilgilendirmenizi sağlayan ve Google ortaklığında geliştirilen API geliyor.

Maskesiz bir yaşam son zamanlarda zor görünüyor. Bunu tahmin eden mühendisler Face ID özelliğinde bir geliştirmeye daha gitmişler ve iPhone maske taktığınızı tespit ettiğinde Face ID ekranını hızlıca atlayarak, şifre bölümüne geçiş yapıyor. Bu sayede kilit ekranında zaman kaybetmiyorsunuz. 

Ayrıca FaceTime görüşmelerine de müdahale edilen bu sürümde artık konuşan kişinin görüntüsünün büyümesinin önüne geçebilileceksiniz. Şimdilik öne çıkan yenilikler bunlar gibi görünüyor. Tabi, bunlara ek olarak çeşitli hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri söz konusu. iOS 13 güncellemesini alan tüm modeller bu güncellemeyi alacak.

#ios #Mobil Uygulamalar