İnternet
TCP/IP olarak adlandırılan bir transfer kontrol protokolünün kullanılması suretiyle bilgisayar ağlarının birbirine bağlanmasını sağlayan elektronik iletişim ağı olarak nitelendirilir.
54 kişi takip ediyor.
36 içerik eklendi.
Takip Et Etiket Moderatörleri
Katkıda Bulun
ahmetmim ahmetmim 1 yıl önce
VPN Nedir? - VPN Türleri ve Çalışması
VPN Nedir? - VPN Türleri ve Çalışması Bu makalede VPN'ler hakkında detaylı bir bilgiye erişeceksiniz. VPN nedir? Türleri nelerdir? Nasıl çalışırlar? vs
Muhammet Muhammet 1 yıl önce
APPLE 'dan yeni hamle iPhone ve iPad ekranları 240Hz’e kadar çıkabilecek
APPLE 'dan yeni hamle iPhone ve iPad ekranları 240Hz’e kadar çıkabilecek Apple varsayılan ekran tazeleme hızının 4 katına kadar otomatik olarak çıkabilen ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor. Böylece içeriğe göre ekran daha verimli bir şekilde çalışabiliyor.
gambler gambler 2 yıl önce
Telefon, internet ve kablolu TV üyelikleri yarından itibaren e-Devlet üzerinden iptal işlemi yapılabilecek.
Telefon, internet ve kablolu TV üyelikleri yarından itibaren e-Devlet üzerinden iptal işlemi yapılabilecek. 200 binden fazla müşteriye sahip olan elektronik haberleşme işletmecilerinin telefon, internet ve kablolu TV hizmetlerinin iptal başvuruları artık e-Devlet üzerinden iptal edilebilecek.
dev18 dev18 2 yıl önce
CDN Nedir? Content Delivery Networks Hakkında bilmeniz gerekenler
CDN Nedir? Content Delivery Networks Hakkında bilmeniz gerekenler İçerik dağıtım ağları (CDN'ler), kullanıcılara kaynak sağlamak için dağıtılmış bir sunucu ağı kullanarak site performansını iyileştirir.
gambler gambler 2 yıl önce
Nesnelerin İnterneti(IoT) Nedir?  Ne işe yarar?
Nesnelerin İnterneti(IoT) Nedir? Ne işe yarar? Nesnelerin İnterneti kavramı yani IoT (internet of things) tekonolojisi akıllı cihazların birbiriyle iletişim kurması, haberleşmesidir. Günümüzde nesnelerin interneti küçük ev aletlerinden akıllı şehirlere kadar uzanmaktadır. Burada oluşan veriler büyük veri olarak karşımıza çıkmaktadır.
gambler gambler 2 yıl önce
BIG DATA (Büyük Veri) Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne işe yarar?
BIG DATA (Büyük Veri) Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne işe yarar? Big data için birçok tanım olsa da, büyük verilerin genellikle “3 V’s” (Volume Variety Velocity) olarak bilinen kavramını içerir:
gambler gambler 2 yıl önce
Steam'den önemli hamle: VPN'le başka ülkeden oyun almak artık imkansız
Steam'den önemli hamle: VPN'le başka ülkeden oyun almak artık imkansız Steam bugün market prensiplerinde önemli bir değişikliğe giderek VPN'le başka ülkeden oyun satın almak isteyenlerin işini epey bir zorlaştırdı. SteamDB tarafından ortaya çıkarılan yeni kurala göre, artık oyun satın alırken ilgili ülkeye ait bir ödeme yöntemi kullanma zorunluluğu geldi. Böylece örneğin Amerika'daki bir Steam kullanıcısı, Türkiye'ye ait bir ödeme yöntemine sahip değilse VPN kullansa dahi ülkemizden daha ucuza oyun satın alamayacak.
gambler gambler 2 yıl önce
Spotify'ın ikinci çeyrek verilerine göre kullanıcı alışkanlıkları salgın öncesine yeniden eski haline dönmeye başladı
Spotify'ın ikinci çeyrek verilerine göre kullanıcı alışkanlıkları salgın öncesine yeniden eski haline dönmeye başladı Spotify'ın bu yılın ikinci çeyreğine dair yayınlamış olduğu veriler kullanıcı alışkanlıklarının salgın öncesindeki hallerine geri döndüğünü gösteriyor.
gambler gambler 2 yıl önce
Monster Aryond Oyuncu Monitörü Satışa Sunuluyor.
Monster Aryond Oyuncu Monitörü Satışa Sunuluyor. Monster markasının yeni oyuncu monitörü Monster Aryond A27 V1.1 satışa çıkıyor. 1500R kavis, Nvidia G-Sync ve AMD FreeSync desteği öne çıkan özellikleri arasında. Kaslı oyuncu dizüstü dendiğinde akla ilk gelen yerli firma Monster Notebook şimdi de oyuncu monitörü serisine başlıyor. Serinin ilk üyesi Monster Aryond oyuncu monitörü satışa sunuluyor.
Mktat Mktat 2 yıl önce
Japonya'da Bir Hızlı Tren Kapısı Açık Yolculuk Yaptı
Japonya'da Bir Hızlı Tren Kapısı Açık Yolculuk Yaptı 280 km hızla giden trenin kapıları 40 saniye açık kaldı
Mktat Mktat 2 yıl önce
2020 Yaz Sezonunda Yayına Başlayacak 22 Anime
2020 Yaz Sezonunda Yayına Başlayacak 22 Anime Pandemi gölgesinde geçen ilkbahar sezonunun ardından yaz animeleriyle yepyeni maceralar başlıyor. Yaz sezonunda çıkış yapan animeler ve ilkbahar sezonunda ertelenip temmuz ayında yayına devam edecek animelerden oluşan listemiz huzurlarınızda. Keyifli okumalar..
ceylangoz ceylangoz 2 yıl önce
Veri Miktarı, Aktarım Hızı Trafiği ve Bant Genişliği (Bandwidth)
Veri Miktarı, Aktarım Hızı Trafiği ve Bant Genişliği (Bandwidth) Kocaman kasalardan dizüstü bilgisayarlara, oradan akıllı telefonlara hatta mikron boyutunda belleklere aktardığımız verilerden bahsederken hepimizin kullandığı ölçü birimleri bulunmakta. Kimimiz anlamını biliyor kimimiz sadece tahmin ediyoruz. Bu birimlerde bahsi geçen bit ya da byte, veri miktarı ölçü birimlerinin ta kendileri.
ayse.yilmaz ayse.yilmaz 2 yıl önce
Tarayıcı önbelleği nedir? Nasıl temizlenir?
Tarayıcı önbelleği nedir? Nasıl temizlenir? Bilgisayarımızdaki tarayıcılarda her web sayfası görüntülediğimizde bir bellek oluşur. Bazen bir web sayfasındaki değişikliği bu bellek yüzünden görüntüleyemeyebiliriz. İşte bu noktada temizlemek gerekebilir nasıl mı?
bugra bugra 2 yıl önce
İnternetteki Kimliğimiz IP, IPV4, IPV6 Nedir?
İnternetteki Kimliğimiz IP, IPV4, IPV6 Nedir? Evet yanlış okumadınız internete bağlanan her cihazımızın internet ortamında bir kimliği vardır. Biz bu kimliğe kısaca IP diyoruz. Dilerseniz IP’nin tanımıyla başlayalım sonrasında IPV4 ve IPV6’yı inceleyelim.
busralil busralil 2 yıl önce
Proxy nedir? Proxy ayarları nasıl yapılır ve nasıl kullanılır?
Proxy nedir? Proxy ayarları nasıl yapılır ve nasıl kullanılır? Web tarayıcımızda zaman zaman karşılaştığımız sorunlardan bir taneside proxy ayarı sorunudur. Tarayıcımız bize internette gezinmek istediğimizde proxy ayarlarını kontrol edin diye uyarı vermektedir. Bu uyarı neden olur ? Proxy nedir ? Proxy ayarı nasıl yapılır. Hep birlikte inceleyelim.
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
Google Authenticator Nedir?
Google Authenticator Nedir? 2 adımlı güvenli şekilde doğrulama yapmanıza yarayan güvenlik arabirimidir. Google Authenticator’ün kullanıldığı cihazlar ise iPhone , iPod, Touch veya iPad ve Blackberry’dir.
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
Chorme'nin kardeşi Chromium nedir?
Chorme'nin kardeşi Chromium nedir? Adı her ne kadar kimya ile örtüşsede o bir internet tarayıcısı. Adını krom elementinden alıyor Chrome’dan farklı bir tarayıcı , Her ne kadar logoları da birbirine benzese de. Ben ona Chrome’un küçük kardeşi diyorum.
relog relog 2 yıl önce
Hacker ile Etik Hacker arasındaki fark?
Hacker ile Etik Hacker arasındaki fark? Öncelikle hacker ve hacking ne anlama geliyor inceleyelim.