• 0

Google Drive'a harika bir özellik geliyor

4 hafta önce , Okuma süresi 1 dakika.

Google Drive'a harika bir özellik geliyor

Google, bulut depolama hizmeti Drive için kullanıcılara çok fazla zaman ve güçlük kazandırabilecek yeni bir güncelleme sunuyor .

Güncelleme, dosyaları Google Drive klasörleri arasında daha kolay bir şekilde aktarmak için kopyala, kes ve yapıştır kısayollarını (Ctrl + C, Ctrl + X ve Ctrl + V (ve macOS eşdeğerleri)) kullanma yeteneği sunuyor.

Google , değişiklikleri duyuran bir blog gönderisinde , "Bu, bir veya daha fazla dosyayı kopyalamanıza ve bunları Drive'daki yeni konumlara ve daha az tıklamayla birden çok sekmeye taşımanıza izin vererek size zaman kazandırır" dedi .

Google Drive Kopyala ve Yapıştır

Uzaktan ve hibrit çalışmaya geçişin bir yan etkisi olarak , birçok bilgi çalışanı artık verimli bir şekilde işbirliği yapmak için daha büyük hacimli belgelere ve elektronik tablolara ihtiyaç duyuyor ve bu da bulut depolamayı yönetmeyi zorlaştırıyor.

Bu, özellikle önceki Google Drive sisteminde geçerliydi; bu nedenle, kullanıcıların birden fazla dosyayı konumlar arasında kaydırmak için hantal "Taşı" özelliğine veya sürükle ve bırak mekaniğine yaslanması gerekecekti.

Ancak, kopyala ve yapıştır klavye kısayollarının tanıtılmasıyla birlikte, bir dizi dosya ve klasöre düzeni geri yüklemek biraz daha kolay hale gelmelidir.

Google sürücü

(Resim kredisi: Google)

Blog gönderisinde açıklandığı gibi, Google Drive'da bir dosya kopyalamak, içeriği iş arkadaşlarınızla veya harici ortaklarla paylaşmanın basit bir yolu olarak bir belgeye veya e-postaya yapıştırılabilen bir bağlantı da yakalayacaktır .

Güncellemeyle birlikte gelen bir başka özellik de, dosyaları veya klasörleri yeni bir tarayıcı sekmesinde açmak için Ctrl + Enter kısayolunu kullanma yeteneğidir ve bu, aynı anda birden fazla dosyaya başlamanın veya dosyaları iki klasör arasında değiştirmenin kolay bir yolunu sunar.

Google Drive güncellemesi, şirketleri erken erişimde özellikleri almayı seçen çalışanlara zaten sunuluyor. Geri kalanımız güncellemenin Haziran ayının ilk haftasında yürürlüğe girdiğini görmeli.

#Genel