• 0

GitLab 15.0 yayınlandı. İşte öne çıkan özellikleri

4 hafta önce , Okuma süresi 1 dakika.

GitLab 15.0 yayınlandı. İşte öne çıkan özellikleri
GitLab'daki ekip GitLab 15.0'ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. 

Bu sürüme ayrıca, wiki'leri için WYSIWYG Markdown düzenleyicisinde kullanıcının iş akışını hızlandırmayı amaçlayan iyileştirmeler de dahildir.

Şirkete göre, artık stilsiz, monokrom kod blokları olmayacak. Kullanıcılar, CSS, YAML ve Python kodunun doğru sözdizimi vurgulaması ile birbirinden ayrı olması için kod bloğunun yukarısındaki açılır listeden 100'den fazla dil arasından seçim yapacaktır. 

Bağlantıları ve görüntüleri WYSIWYG düzenleyicide düzenlemek, kullanıcı bir bağlantı veya ekli görüntü seçtiğinde görünen yeni bir açılır menü ile daha kolay hale geldi. 

Ek olarak, Gelişmiş Arama artık açık kaynaklı Elasticsearch çatalı OpenSearch ile uyumludur ve müşterilerin Gelişmiş Arama için OpenSearch'ten tam olarak yararlanmasına olanak tanır. 

GitLab 15.0 ayrıca bir grubun birkaç eş zamanlı yineleme grubunu yineleme kadanslarıyla yönetme yeteneğini de getirir. Bu, her ekibin, yineleme kadanslarında her yinelemenin başlangıç ​​günü ve süresi üzerinde kontrol sahibi olmasını sağlamak için çalışır. 

Diğer bir önemli özellik de, ekiplerin yalnızca belirli kullanıcılar tarafından görülmesi gereken dahili veya müşteri verilerini içeren belirli tartışmaları yeniden düzenlemesine olanak tanırken, sorunla ilgili temel ayrıntıları herkese açık tutmasına olanak tanıyan dahili notlardır. 

Sayılardaki veya destanlardaki dahili notlar yalnızca sayı yazarı, atanan ve en azından Raportör rolüne sahip grup veya proje üyeleri tarafından görülebilir. 

Bu sürüm ayrıca kullanıcılara ardışık düzen yapılandırmasında ortamlarla iç içe CI/CD değişkenlerini kullanma yeteneği sunar. Kullanıcılar, değişkenleri diğer değişkenlerin içine yerleştirebilir ve dinamik ortamların esnekliğini artırarak, bekledikleri şekilde genişletmelerini sağlayabilir. 

GitLab 15.0 ve onunla birlikte gelen iyileştirmeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya bakın veya lansman etkinliğine kaydolun .

#Genel