Genel
Platform içerisinde diğer kategori ve etiketlerin dışında kalan tüm içeriklerin toplanması için oluşturulmuş kategori.
54 kişi takip ediyor.
167 içerik eklendi.
Takip Et Etiket Moderatörleri
Katkıda Bulun
zacksaigin zacksaigin 5 gün önce
2021'in En İyi 8 Görsel Arama Motoru
2021'in En İyi 8 Görsel Arama Motoru Yüksek çözünürlüklü bir resim istiyorsunuz! Web üzerinden resim bulmak günümüzde popüler hale geliyor. Şimdi görsel arama motoruyla en alakalı görselleri bulun.
Aleyna Aleyna 1 hafta önce
Programcıların Mücadeleleri
Programcıların Mücadeleleri Programcıların Günlük Yaşam Mücadeleleri.
Aleyna Aleyna 3 hafta önce
5 Yaygın HTML Hatası.
5 Yaygın HTML Hatası. Kaçınılması gereken html hataları
zacksaigin zacksaigin 3 hafta önce
 Yazarken En Sık Yapılan Hatalardan Nasıl Kaçınılır?
Yazarken En Sık Yapılan Hatalardan Nasıl Kaçınılır? Bir yazar olarak, her zaman daha iyi içerik için hangi hatalardan kaçınılabileceğini merak ediyoruz. Yaygın yazma hatalarından kaçınmak için bu teknikleri izleyin.
Aleyna Aleyna 4 ay önce
Ters proxy nedir?
Ters proxy nedir? ters proxy
Aleyna Aleyna 4 ay önce
Windows'ta Neden Bir dosyaya 'CON' Adını Veremiyoruz?
Windows'ta Neden Bir dosyaya 'CON' Adını Veremiyoruz? Windows'un neden CON, PRN, AUX ve NUL adlı dosya ve klasörler oluşturmanıza izin vermediğini öğrenin
Metehan_Kanmaz Metehan_Kanmaz 4 ay önce
Wordpress İnternet Sitesine Video Ekleme Nasıl Yapılır?
Wordpress İnternet Sitesine Video Ekleme Nasıl Yapılır? İnternet siteleri artık kurumsal kültürün ayrılmaz bir parçası. İnternete erişimin günümüzde muazzam bir ölçüye ulaştığı da göz önünde bulundurulursa insanlara söyleyecek bir sözü olan herkesin bir internet sitesi kurup bu site aracılığıyla milyonlara seslenmesi mümkün.
gambler gambler 5 ay önce
Apple kendi VPN proğramını tanıttı: Private Relay
Apple kendi VPN proğramını tanıttı: Private Relay Apple, WWDC 2021 etkinliğinde, kullanıcının IP adresini gizlemek ve böylece dijital ayak izini takip etmeyi engellemek için tasarladığı Private Relay'i duyurdu.
Aleyna Aleyna 5 ay önce
Web Sitenizin Sayfa Yükleme Hızını Artırmak için 8 İpucu
Web Sitenizin Sayfa Yükleme Hızını Artırmak için 8 İpucu Temel unsurları ortadan kaldırarak, sitenizin yükleme hızını iyileştirmenin sekiz yolu
gambler gambler 7 ay önce
Türkiye'nin ilk Grafen Seri Üretim Tesisi açıldı: Geleceğin materyali olarak gösterilmekte
Türkiye'nin ilk Grafen Seri Üretim Tesisi açıldı: Geleceğin materyali olarak gösterilmekte Nanografi isimli nanoteknoloji firması, Grafen Seri Üretim Tesisi'ni açtı. Tesis, Ankara'da yer alıyor. Bu tesisle birlikte Türkiye, grafeni seri üretebilen ilk 10 ülke arasına girdi.
gambler gambler 8 ay önce
Qualcomm CEO'su açıkladı: Yarı iletken çiplerdeki sıkıntı 2021 sonuna kadar sürecek.
Qualcomm CEO'su açıkladı: Yarı iletken çiplerdeki sıkıntı 2021 sonuna kadar sürecek. Yarı iletken çip üreticilerinden Qualcomm'un başındaki isim Cristiano Amon, yarı iletken kıtlığının 2021'in sonuna kadar devam edeceğini ve akıllı telefonları etkileyeceğini söyledi.
gambler gambler 8 ay önce
Oppo'nun İstanbul'daki akıllı telefon fabrikasında test üretimi başladı.
Oppo'nun İstanbul'daki akıllı telefon fabrikasında test üretimi başladı. Oppo, ükemizdeki fabrikasında test üretimine başladı. Test üretiminde hangi modeller üretildi? Fabrikada kaç kişi çalışacak? Soruların yanıtı haberimizde.
mahmutbil mahmutbil 8 ay önce
Yeni özellik araçlarıyla birlikte yayınlanan Visual Studio Code 1.53 yayınlandı!
Yeni özellik araçlarıyla birlikte yayınlanan Visual Studio Code 1.53 yayınlandı! Popüler bir kod düzenleyicisi olan Visual Studio Code , aşağıdaki gibi yeni özellik araçlarıyla 1.53 sürümünü piyasaya sürdü :
mahmutbil mahmutbil 8 ay önce
Rust çekirdek ekibi Rust Foundation'ın kurulduğunu duyurdu
Rust çekirdek ekibi Rust Foundation'ın kurulduğunu duyurdu Rust'ın çekirdek ekibi yakın zamanda yaptığı açıklama ile beklenilen Rust Foundation'un kurulduğunu açıkladı.
gambler gambler 8 ay önce
Disney Plus'ın yetişkenlere özel servisi 'Star', bugün Avrupa'da kullanıma sunuldu
Disney Plus'ın yetişkenlere özel servisi 'Star', bugün Avrupa'da kullanıma sunuldu Disney'in yetişkenlere özel içeriklerini barındıran Star servisi bugünden itibaren Avrupa'da Disney+'a eklendi. Star'ın kütüphanesinde 20th Century, ESPN ve ABC gibi devlerin içerikleri yer alıyor.
gambler gambler 11 ay önce
CMS (Content Management System)İçerik Yönetim Sistemi Nedir?
CMS (Content Management System)İçerik Yönetim Sistemi Nedir? İçerik yönetim sistemi, kullanıcıların özel teknik bilgiye ihtiyaç duymadan, kodlarla uğraştırmadan bir web sitesinde içerik oluşturmasına, yönetmesine ve değiştirmesine yardımcı olan bir yazılımdır.
gambler gambler 11 ay önce
CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 temalı RTX 3080 ekran kartı hediye edecek.
CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 temalı RTX 3080 ekran kartı hediye edecek. Oyun dünyasında sabırsızlıkla beklenen yapım’a gün sayarken yapımcı şirketden oyuna özel tasarlanmış RTX 3080 ekran kartı hediyesi haberi geldi. Modelden sadece 1 tane hediye edilecek.
Aleyna Aleyna 11 ay önce
 Güvenlik Testi İçin Güçlü Bir Stratejiye Sahip Olmak Önemlidir.
Güvenlik Testi İçin Güçlü Bir Stratejiye Sahip Olmak Önemlidir. Güvenlik Açığını Dayanıklı Hale Getirmek
developer.aylin developer.aylin 12 ay önce
Developer olarak migren ile başa çıkmanın yolları!
Developer olarak migren ile başa çıkmanın yolları! Migren dünya çapında 1 milyar insanı etkiliyor. Dünyadaki en yaygın 3. ve en çok sakat bırakan 6. hastalıktır. Geliştiriciler olarak bizlerin en büyük düşmanlarından biridir diyebilirim. Peki neler yapmalı?
Aleyna Aleyna 12 ay önce
Yapay Zeka Covid-19 Vakalarını  Öksürük Sesiyle Tespit Edecek
Yapay Zeka Covid-19 Vakalarını Öksürük Sesiyle Tespit Edecek Yapay Zeka Modeli ile Koronavirüs Tespiti
gambler gambler 1 yıl önce
Telefon, internet ve kablolu TV üyelikleri yarından itibaren e-Devlet üzerinden iptal işlemi yapılabilecek.
Telefon, internet ve kablolu TV üyelikleri yarından itibaren e-Devlet üzerinden iptal işlemi yapılabilecek. 200 binden fazla müşteriye sahip olan elektronik haberleşme işletmecilerinin telefon, internet ve kablolu TV hizmetlerinin iptal başvuruları artık e-Devlet üzerinden iptal edilebilecek.
root root 1 yıl önce
Geliştiricilerin hayatlarını daha iyi hale getirmek için 50 ipucu!
Geliştiricilerin hayatlarını daha iyi hale getirmek için 50 ipucu! Eğer bir geliştirici iseniz kariyeriniz ve hayatınızda bazı dikkat etmeniz noktalar olacaktır. İşte sizler için derlediğimiz 50 ipucu...
developer.aylin developer.aylin 1 yıl önce
Kodunuzun gerçekten kötü olup olmadığını nasıl anlarsınız?
Kodunuzun gerçekten kötü olup olmadığını nasıl anlarsınız? Hepimiz çeşitli projelerde kodlamalar yapıyoruz. Peki yazdığımız kodlar gerçekten iyi mi yoksa kötü mü? Bunu anlamanın basit yolları bulunuyor...
ahmetmim ahmetmim 1 yıl önce
Google, YouTube'u bir alışveriş sitesine dönüştürebilir
Google, YouTube'u bir alışveriş sitesine dönüştürebilir Evet, yanlış duymadınız Google, videolardan öğe satın alma özelliğini test ediyor.
mahmutbil mahmutbil 1 yıl önce
Web geliştiricileri için en iyi Chrome uzantıları
Web geliştiricileri için en iyi Chrome uzantıları Geliştiriciler olarak, Google'da arama yapmaktan yığın taşmasıyla ilgili sorunlarımıza çözüm bulmaya, Reddit'te zaman kaybetmeye kadar her gün tarayıcılarımızı kullanıyoruz.
regex regex 1 yıl önce
Postman Scripting Püf Noktaları
Postman Scripting Püf Noktaları Postman içinde komut dosyası hakkında bilinmesi gereken püf noktaları.
developer.aylin developer.aylin 1 yıl önce
İlham Almanıza Yarayacak 10 Yaratıcı 404 sayfası
İlham Almanıza Yarayacak 10 Yaratıcı 404 sayfası 404 sayfaları kullanıcı için can sıkıcı bir durum olabilir ancak akıllıca tasarlanmış sayfalar kullanıcının yüzünü güldürüp hoş bir intiba bırakabiliyor.
manipat manipat 1 yıl önce
Web Geliştirme İçin İşinizi Görecek 5 Kullanışlı Araç
Web Geliştirme İçin İşinizi Görecek 5 Kullanışlı Araç Web gelişticisi iseniz muhtemelen bunlardan en az birini kullanıyorsunuzdur ama yine de bilgilendirmekte fayda var.
coderin coderin 1 yıl önce
Yeni Başlayanlar için : Web Nasıl Çalışır?
Yeni Başlayanlar için : Web Nasıl Çalışır? Web sitelerinin nasıl yapılacağını öğrenmeye başlamadan önce , Web'in nasıl çalıştığını bilmemiz gerekiyor. Bu yazıda bu konuya değineceğiz.
manipat manipat 1 yıl önce
Wikipedia'nın masaüstü sitesi 10 yılda ilk kez yenileniyor!
Wikipedia'nın masaüstü sitesi 10 yılda ilk kez yenileniyor! 20 yıldır hayatımızda olan ve bir dönem ülkemizden erişimin kısıtlandığı Wiki en son 10 yıl önce tasarımında değişikliğe gitmişti.
Gupta Gupta 1 yıl önce
İşinize yarayacak VSCode Uzantıları - Visual Studio Code Extensions
İşinize yarayacak VSCode Uzantıları - Visual Studio Code Extensions Bu makalede, günlük olarak kullandığım en sevdiğim Visual Studio Kod Uzantılarımın üzerinden geçmek istiyorum.
sevim.tr sevim.tr 1 yıl önce
Geliştiriciler İçin Hayatı Daha İyi Hale Getirmeye Yarayacak 7 Basit Kural
Geliştiriciler İçin Hayatı Daha İyi Hale Getirmeye Yarayacak 7 Basit Kural İnsanlar olarak bir süper gücümüz var; oda algının gücüdür. Ünlü bir söze göre, hayat; bize ne olduğunun% 10'u ve bizim ona nasıl tepki verdiğimizin% 90'ıdır.
Aleyna Aleyna 1 yıl önce
Google Gelişmiş Koruma Kullanıcıları İçin Kötü Amaçlı Dosyaları Tarayabilir
Google Gelişmiş Koruma Kullanıcıları İçin Kötü Amaçlı Dosyaları Tarayabilir İndirmeleri işaretlemekten ve engellemekten bir adım daha ötesi
sevim.tr sevim.tr 1 yıl önce
Veri Analitiğinde 5 Büyük Trend
Veri Analitiğinde 5 Büyük Trend Veri analitiği, verilerin yapılandırıldığı ve faydalı modeller ve eğilimler için incelendiği süreçtir. Burada, veri analizini daha da kullanışlı hale getiren beş eğilimi keşfediyoruz.
gambler gambler 1 yıl önce
Google arama widget'ı iOS 14'le iPhone'larada geldi
Google arama widget'ı iOS 14'le iPhone'larada geldi Yıllardır Android cihazlarda yer alan Google arama widget'ı iOS 14 ile birlikte iPhone'lara geldi. Google'da hızlı bir şekilde arama yapmanızı sağlayacak arama widget'ının kullanım detayları:
coderin coderin 1 yıl önce
Model View Controller (MVC) Nedir?
Model View Controller (MVC) Nedir? Bu yazıda Model View Controller olarak da bilinen MVC'den bahsedeceğiz.
regex regex 1 yıl önce
GitHub CLI 1.0 Yayınlandı! İşte bilmeniz gereken her şey!
GitHub CLI 1.0 Yayınlandı! İşte bilmeniz gereken her şey! Bu yılın başlarında GitHub, GitHub CLI ve GitHub CLI 1.0'ın beta sürümünün kullanıma sunulduğunu duyurdu. Şimdi ise tüm işletim sistemlerinde indirilebilir olarak yayınlandı!
phpDev phpDev 1 yıl önce
Daha hızlı sayfa yüklemeleri için CSS'yi optimize etme
Daha hızlı sayfa yüklemeleri için CSS'yi optimize etme Web sitelerinizde hız artık tartışılmaz en önemli konulardan biri haline geldi. Bu makale de CSS düzenlemeleri ile sitenize hız katmanın yollarına değineceğiz.
ayse.yilmaz ayse.yilmaz 1 yıl önce
Microsoft, .NET 5.0 RC 1'i Yayınladı
Microsoft, .NET 5.0 RC 1'i Yayınladı Microsoft bu haftanın başlarında , Kasım'daki resmi lansmanı öncesinde .NET 5'in ilk "go live" sürümü olan .NET 5.0 RC1'i piyasaya sürdü.
coderin coderin 1 yıl önce
Apple Etkinliğinde daha hızlı iPad'ler tanıtıldı
Apple Etkinliğinde daha hızlı iPad'ler tanıtıldı Bu haftaki Apple Etkinliğinde şirket, şirketin en hızlı A14 işlemcisinden güç alan bir iPad Air'i tanıttı. Apple ayrıca sekizinci nesil iPad'i de tanıttı.
busralil busralil 1 yıl önce
Web Sitenizin Hızını Optimize Etmek İçin 8 İpucu
Web Sitenizin Hızını Optimize Etmek İçin 8 İpucu Web sitenizin performansını, içeriğinizin ne kadar hızlı yüklendiğini ve sayfanızın yanıt süresinin ne olduğunu hiç düşündünüz mü?
busralil busralil 1 yıl önce
Digital Domain, Masquerade 2.0'ı Duyurdu : Yüz Yakalama Teknolojisi
Digital Domain, Masquerade 2.0'ı Duyurdu : Yüz Yakalama Teknolojisi Infinity War'da Thanos için kullanılan teknoloji, duygusal karakterlerin 10 kat daha hızlı kurulmasına izin veriyor.
regex regex 1 yıl önce
Geliştiriciler için verimlilik arttıracak 5 Chorme uzantısı
Geliştiriciler için verimlilik arttıracak 5 Chorme uzantısı Bir üretkenlik meraklısı olarak, her zaman iş akışımı iyileştirmeye yardımcı olacak araçlar arıyorum, bu nedenle işte tam zamanlı bir Front-End geliştirici olarak kullandığım beş sık kullanılan uzantı.
mahmutbil mahmutbil 1 yıl önce
Geliştiriciler için harika Visual Studio Code (VS-Code) Temaları
Geliştiriciler için harika Visual Studio Code (VS-Code) Temaları Kodlama yaparken genellikle en çok zaman geçirdiğimiz editörlerde bazen tema değişikliklerine gitmek iyi gelebiliyor. Bu yazıda sizlere harika Visual Studio Code temalarından bahsedeceğim.
busralil busralil 1 yıl önce
Programcıların oyun oynamaya başlaması için 7 neden
Programcıların oyun oynamaya başlaması için 7 neden Günümüzün büyük bir bölümü belki o karanlık ekranlarda kod yazarak geçiyor ve bu gerçekten çok yorucu olabiliyor. Peki zihninizi daha diri tutmak için alternatifleriniz var mı?
Aleyna Aleyna 1 yıl önce
Hayat Eve Sığar Uygulamasına İhbar Özelliği
Hayat Eve Sığar Uygulamasına İhbar Özelliği Sağlık Bakanlığı'nın Hayat Eve Sığar (HES) adlı mobil uygulamasına ihbarda bulun özelliği
gambler gambler 1 yıl önce
TSMC şimdiye kadar 1 milyar adet 7nm yonga işlemci üretti.
TSMC şimdiye kadar 1 milyar adet 7nm yonga işlemci üretti. Qualcomm, Apple, AMD gibi müşterilerine yoğun bir şekilde 7nm yongaları döken TSMC sadece iki yılda 1 milyar adet yonga üretti. Bunda müşterilerinin büyümesinin de etkisi var.
Aleyna Aleyna 1 yıl önce
Chrome Kullanıcı Güvenliği İçin Önemli Adım Attı
Chrome Kullanıcı Güvenliği İçin Önemli Adım Attı Chrome kullanıcı güvenliği için formları engelleyecek
Aleyna Aleyna 1 yıl önce
Google Play Music 2020'nin Sonunda YouTube Müzik Olacak
Google Play Music 2020'nin Sonunda YouTube Müzik Olacak Google Play Müzik'ten Müzik Yöneticisi aracılığıyla müzik yükleyip indiremeyecek.
Aleyna Aleyna 1 yıl önce
Microsoft Excel’in Gen Adlandırılması
Microsoft Excel’in Gen Adlandırılması Microsoft'un elektronik tablo uygulaması
Aleyna Aleyna 1 yıl önce
Robot Savaşları Oyunu
Robot Savaşları Oyunu Zeptolab ekibinden Robotics adlı oyun
Aleyna Aleyna 1 yıl önce
Instagram Reels
Instagram Reels TikTok benzeri Reels video düzenleme aracı
Aleyna Aleyna 1 yıl önce
Microsoft  Xbox Game Pass'ın Adı Değişti
Microsoft Xbox Game Pass'ın Adı Değişti Microsoft, aylık abonelik servisi Xbox Game Pass'in adında küçük bir değişikliğe gitti. Xbox Game Pass artık yalnızca 'Game Pass' olacak. Microsoft'un neden böyle bir değişiklik yaptığı ise bilinmiyor.
Aleyna Aleyna 1 yıl önce
Google, Telefon Yedekleme işlevini Android'e Ücretsiz  Sunacak
Google, Telefon Yedekleme işlevini Android'e Ücretsiz Sunacak Google, telefon yedekleme işlevini Android'e ücretsiz sunacağını, bu sırada iOS için de yeni bir yedekleme uygulaması yayınlayacağını duyurdu!
gambler gambler 1 yıl önce
Spotify'ın ikinci çeyrek verilerine göre kullanıcı alışkanlıkları salgın öncesine yeniden eski haline dönmeye başladı
Spotify'ın ikinci çeyrek verilerine göre kullanıcı alışkanlıkları salgın öncesine yeniden eski haline dönmeye başladı Spotify'ın bu yılın ikinci çeyreğine dair yayınlamış olduğu veriler kullanıcı alışkanlıklarının salgın öncesindeki hallerine geri döndüğünü gösteriyor.
Aleyna Aleyna 1 yıl önce
KAMUDA WHATSAPP VE TELEGRAM YASAKLANIYOR MU?
KAMUDA WHATSAPP VE TELEGRAM YASAKLANIYOR MU? Birçok kişinin haberin detaylarını okumadan “kamu çalışanlarına WhatsApp yasağı gelmiş” şeklinde, özel hayata müdahale edilecek tarzında yanlış bir algı oluşturması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı’ndan resmi açıklama geldi.
Aleyna Aleyna 1 yıl önce
 İphone Kablosuz Şarj İstasyonu
İphone Kablosuz Şarj İstasyonu Apple, iPhone için yeni bir kablosuz şarj istasyonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor gibi görünüyor.
Aleyna Aleyna 1 yıl önce
Geleceğin Meslek  Grubu
Geleceğin Meslek Grubu Önümüzdeki yıllarda popüler olacak meslekler
gambler gambler 1 yıl önce
Galaxy Tab S7 Özellikleri Belli Oldu
Galaxy Tab S7 Özellikleri Belli Oldu Galaxy Tab S7 tablet modelinde 11 inçlik LCD ekran, Snapdragon 865 yonga seti, 8000mAh kapasiteli batarya, yenilenmiş S-Pen ekran kalemi gibi detaylar yer alıyor.
Mktat Mktat 1 yıl önce
Tüm Zamanların En İyi Beş Voleybol Animesi
Tüm Zamanların En İyi Beş Voleybol Animesi TheCinemaholic sitesinden: Tüm Zamanların En İyi Beş Voleybol Animesi Not: Bu bir çeviri yazısıdır, yazının çevrildiği kaynak sayfanın sonunda yer almaktadır. Spor animeleri her zaman oldukça popüler olmuştur. Sporun heyecanını, animenin eğlencesi ile birlikte sizin önünüze sunarlar. Bugün, belirli bir spora odaklanacağız: voleybol. Yıllar boyunca çok az voleybol animesinin çıktığını öğrenince şaşırabilirsiniz. Birçoğu büyük bir etki yaratamasa da bazıları gerçekten popüler olmayı başardı. Bugün, voleybolu doğrudan odağa getiren animeleri listeleyeceğiz. İşte, şimdiye kadar yapılmış en iyi voleybol animelerinin listesi.
Mktat Mktat 1 yıl önce

Haruichi Furudate'nin Haikyuu!! Mangası Final Yapıyor
Haruichi Furudate'nin Haikyuu!! Mangası Final Yapıyor Tüm zamanların en iyi spor mangaları arasında yer alan Haikyuu!!, sekiz yıllık yolculuğunu sona erdiriyor.
Mktat Mktat 1 yıl önce
'Fumetsu no Anata e' Animesinin Ana Oyuncu Kadrosu Açıklandı
'Fumetsu no Anata e' Animesinin Ana Oyuncu Kadrosu Açıklandı A Silent Voice'un yaratıcısı Yoshitoki Ooima'nın ödüllü mangasından uyarlanan anime, 2020 sonbahar sezonunda yayına başlıyor.
Mktat Mktat 1 yıl önce
Japonya'da Bir Hızlı Tren Kapısı Açık Yolculuk Yaptı
Japonya'da Bir Hızlı Tren Kapısı Açık Yolculuk Yaptı 280 km hızla giden trenin kapıları 40 saniye açık kaldı
Mktat Mktat 1 yıl önce
Dokuz Kuyruklu Tilki Tamamo no Mae
Dokuz Kuyruklu Tilki Tamamo no Mae Hayatı pahasına intikam için yanıp tutuştuktan sonra hiç pişman olunur mu? Sizlere dokuz kuyruklu tilkinin hikayesini anlattık.
Mktat Mktat 1 yıl önce

MyAnimeList Top 10 İsekai Kadın Karakter Fan Sayısı Sıralaması
MyAnimeList Top 10 İsekai Kadın Karakter Fan Sayısı Sıralaması Myanimelist'de bulunan isekai kadın karakterlerin fan sayısı olarak Top 10 Sıralaması.
Mktat Mktat 1 yıl önce
Japonya'nın En Çok Kazanan 10 Manga Sanatçısı
Japonya'nın En Çok Kazanan 10 Manga Sanatçısı Manga sanatçılığı dünyanın başka yerlerinde müthiş bir kariyer olarak sayılmayabilir ancak Japonya'da inanılmaz ün ve para anlamına geliyor. Bakalım hangi mangakalar en çok kazanıyormuş?
Mktat Mktat 1 yıl önce
2020 Yaz Sezonunda Yayına Başlayacak 22 Anime
2020 Yaz Sezonunda Yayına Başlayacak 22 Anime Pandemi gölgesinde geçen ilkbahar sezonunun ardından yaz animeleriyle yepyeni maceralar başlıyor. Yaz sezonunda çıkış yapan animeler ve ilkbahar sezonunda ertelenip temmuz ayında yayına devam edecek animelerden oluşan listemiz huzurlarınızda. Keyifli okumalar..
Aleyna Aleyna 1 yıl önce
Ada Lovelace İlk Kadın Bilgisayar Programcı
Ada Lovelace İlk Kadın Bilgisayar Programcı Tam adı Augusta Ada King olan 1815 doğumlu Lovelace Kontesi, tarihteki ilk bilgisayar programcısı olarak kabul ediliyor. Peki bilgisayarın bile piyasada olmadığı 19. yüzyılda -hele de bir kadın- nasıl oluyor da tarihin ilk bilgisayar programcısı oluyor.
Muhammet Muhammet 1 yıl önce
LOL 10.15 yama notları yayınlandı.
LOL 10.15 yama notları yayınlandı. League of Legends 10.15 Yama Notları
Muhammet Muhammet 1 yıl önce
League of Legends : 2020 yılında Wild Rift'in konsollar ile mobil platformlara geleceğini duyurdu.
League of Legends : 2020 yılında Wild Rift'in konsollar ile mobil platformlara geleceğini duyurdu. League of Legends’ın mobil ve konsol sürümü(Wild Rift) geliştirici Riot Games tarafından duyuruldu. Tamamen baştan tasarlanan oyun, ilk olarak 2020 yılında Çin'de yayınlanacak
regex regex 1 yıl önce
WordPress sitenize Google Analytics Kodu Eklemek
WordPress sitenize Google Analytics Kodu Eklemek Bireysel ya da kurumsal web sitesi sahibi olmak için tercih edilebilecek pek çok yöntem bulunmaktadır. İçerik yönetim sistemleri, özelde ise kurulum, kullanım ve yönetim kolaylığı ile WordPress bu yöntemler arasında en çok tercih edilenlerin başında gelmektedir.
regex regex 1 yıl önce
İçerik Yönetim Sisteminin yani CMS'nin tarihi
İçerik Yönetim Sisteminin yani CMS'nin tarihi CMS statik webten dinamik webe geçiş sürecini başlattı ve bir devrimin başlamasıyla günümüze kadar geldi. İşte CMS'nin kısa bir tarihi...
FarmasiBasvur FarmasiBasvur 1 yıl önce
FarmasiGirisi.Net Farmasi Ücretsiz Üyelik, Farmasi Üyelik, Farmasi Üye Ol, Farmasi Girişi
FarmasiGirisi.Net Farmasi Ücretsiz Üyelik, Farmasi Üyelik, Farmasi Üye Ol, Farmasi Girişi Ücretsiz Üyelik Formunu Doldurun %75 Varan İndirimlerden Yararlanın.
root root 1 yıl önce
Yazılıma yeni başlayacak arkadaşlar için : nereden nasıl başlamalıyım?
Yazılıma yeni başlayacak arkadaşlar için : nereden nasıl başlamalıyım? Yazılım dünyasında geliştirici olmak istiyorsunuz? Peki nereden nasıl başlamalıyım gibi sorularınıza cevap mı arıyorsunuz? İşte tam size göre bir yayın...
root root 1 yıl önce
Güvenlik Kimlik Doğrulaması ve Yetkilendirme
Güvenlik Kimlik Doğrulaması ve Yetkilendirme Yazılım terminolojileri kafa karıştırıcı olabilir. Birçok kelime benzer gelebilir, ancak bilgisayar güvenliği ve ağ oluşturmanın farklı yönleridir ve bazen bunları birbirinden ayırmak zordur.
osman osman 1 yıl önce
Silikon Vadisi nedir? Silikon Vadisi hakkında bilmeniz gerekenler
Silikon Vadisi nedir? Silikon Vadisi hakkında bilmeniz gerekenler Slikon vadisi yani Silicon valley Kuzey Koliforniya’daki San Francisco vadisinin bir parçası olan San Jose vadisine verilen isimdir.
root root 1 yıl önce
Yazılım ve Girişimcilik Üzerine
Yazılım ve Girişimcilik Üzerine Yazılım ve girişimcilik , aslında buna yazılım girişimciliği de denebilir. Bu iki kavram bir arada kullanıldığında şu anda dünyada neredeyse herkesin kullandığı Facebook , İnstagram , Pinterest , Spofity vb.. Uygulamalar orataya çıkıyor. Tabi çok ama çok değerli olan şirketler.
ayse.yilmaz ayse.yilmaz 1 yıl önce
Geliştiriciler için en iyi öğrenme yöntemleri neler?
Geliştiriciler için en iyi öğrenme yöntemleri neler? Öğrenciler ve teknoloji uzmanları yeni beceriler öğrenmek için hangi yöntemlere güveniyorlar? Bu yeni bir HackerEarth raporunun 16,655'ten fazla geliştiriciyi araştırarak yanıtlamaya çalıştığı önemli bir soru .
busralil busralil 1 yıl önce
En çok tercih edilen E-Ticaret çözümü olan  WooCommerce nedir?
En çok tercih edilen E-Ticaret çözümü olan WooCommerce nedir? Sanal Dünya artık daha cazip geliyor insanlara , E-Ticaret sistemlerine talep oldukça fazla buna bağlı olarakda yazılımcılar daha farklı uygulama , projeler ile karşımıza çıkıyorlar.
serkantek serkantek 1 yıl önce
Webdeki güvencemiz olan SSL ve önemi
Webdeki güvencemiz olan SSL ve önemi 1994 yılında Netspace firması tarafından geliştirilmiştir. Bir sonraki yıl ise standart olarak kabul edilen SSL’in asıl ismi TLS olmasına rağmen herkes SSL olarak kabul etmiştir. SSL’in ingilizce ifadesi Secure Sockets Layer ifadesinin baş harflerinden gelmektedir.
root root 1 yıl önce
Öneri : Yazılımcıların izlemesi gereken 7 film
Öneri : Yazılımcıların izlemesi gereken 7 film Yazılıma olan ilginiz yüksek ise bu filmler sizlere ilham olmaya aday filmler. İşte sizlere Yazılım hikayeli filmler.
osman osman 1 yıl önce
.htaccess Nedir? Ne İşe Yarar?
.htaccess Nedir? Ne İşe Yarar? .htaccess (Hypertext Access), Apache gibi ağ sunucusu tarafından kullanılan web alanları üzerinde ayar yapmanızı sağlayan dosyadır. Peki .htaccess Nedir? Ne İşe Yarar?