Genel
Platform içerisinde diğer kategori ve etiketlerin dışında kalan tüm içeriklerin toplanması için oluşturulmuş kategori.
51 kişi takip ediyor.
75 içerik eklendi.
Takip Et Etiket Moderatörleri
Katkıda Bulun
gambler gambler 2 gün önce
Telefon, internet ve kablolu TV üyelikleri yarından itibaren e-Devlet üzerinden iptal işlemi yapılabilecek.
Telefon, internet ve kablolu TV üyelikleri yarından itibaren e-Devlet üzerinden iptal işlemi yapılabilecek. 200 binden fazla müşteriye sahip olan elektronik haberleşme işletmecilerinin telefon, internet ve kablolu TV hizmetlerinin iptal başvuruları artık e-Devlet üzerinden iptal edilebilecek.
root root 1 hafta önce
Geliştiricilerin hayatlarını daha iyi hale getirmek için 50 ipucu!
Geliştiricilerin hayatlarını daha iyi hale getirmek için 50 ipucu! Eğer bir geliştirici iseniz kariyeriniz ve hayatınızda bazı dikkat etmeniz noktalar olacaktır. İşte sizler için derlediğimiz 50 ipucu...

SORU-CEVAPLAR

developer.aylin developer.aylin 2 hafta önce
Kodunuzun gerçekten kötü olup olmadığını nasıl anlarsınız?
Kodunuzun gerçekten kötü olup olmadığını nasıl anlarsınız? Hepimiz çeşitli projelerde kodlamalar yapıyoruz. Peki yazdığımız kodlar gerçekten iyi mi yoksa kötü mü? Bunu anlamanın basit yolları bulunuyor...
ahmetmim ahmetmim 2 hafta önce
Google, YouTube'u bir alışveriş sitesine dönüştürebilir
Google, YouTube'u bir alışveriş sitesine dönüştürebilir Evet, yanlış duymadınız Google, videolardan öğe satın alma özelliğini test ediyor.
mahmutbil mahmutbil 4 hafta önce
Web geliştiricileri için en iyi Chrome uzantıları
Web geliştiricileri için en iyi Chrome uzantıları Geliştiriciler olarak, Google'da arama yapmaktan yığın taşmasıyla ilgili sorunlarımıza çözüm bulmaya, Reddit'te zaman kaybetmeye kadar her gün tarayıcılarımızı kullanıyoruz.
regex regex 4 hafta önce
Postman Scripting Püf Noktaları
Postman Scripting Püf Noktaları Postman içinde komut dosyası hakkında bilinmesi gereken püf noktaları.
developer.aylin developer.aylin 4 hafta önce
İlham Almanıza Yarayacak 10 Yaratıcı 404 sayfası
İlham Almanıza Yarayacak 10 Yaratıcı 404 sayfası 404 sayfaları kullanıcı için can sıkıcı bir durum olabilir ancak akıllıca tasarlanmış sayfalar kullanıcının yüzünü güldürüp hoş bir intiba bırakabiliyor.
manipat manipat 4 hafta önce
Web Geliştirme İçin İşinizi Görecek 5 Kullanışlı Araç
Web Geliştirme İçin İşinizi Görecek 5 Kullanışlı Araç Web gelişticisi iseniz muhtemelen bunlardan en az birini kullanıyorsunuzdur ama yine de bilgilendirmekte fayda var.
coderin coderin 4 hafta önce
Yeni Başlayanlar için : Web Nasıl Çalışır?
Yeni Başlayanlar için : Web Nasıl Çalışır? Web sitelerinin nasıl yapılacağını öğrenmeye başlamadan önce , Web'in nasıl çalıştığını bilmemiz gerekiyor. Bu yazıda bu konuya değineceğiz.
manipat manipat 1 ay önce
Wikipedia'nın masaüstü sitesi 10 yılda ilk kez yenileniyor!
Wikipedia'nın masaüstü sitesi 10 yılda ilk kez yenileniyor! 20 yıldır hayatımızda olan ve bir dönem ülkemizden erişimin kısıtlandığı Wiki en son 10 yıl önce tasarımında değişikliğe gitmişti.
Gupta Gupta 1 ay önce
İşinize yarayacak VSCode Uzantıları - Visual Studio Code Extensions
İşinize yarayacak VSCode Uzantıları - Visual Studio Code Extensions Bu makalede, günlük olarak kullandığım en sevdiğim Visual Studio Kod Uzantılarımın üzerinden geçmek istiyorum.
sevim.tr sevim.tr 1 ay önce
Geliştiriciler İçin Hayatı Daha İyi Hale Getirmeye Yarayacak 7 Basit Kural
Geliştiriciler İçin Hayatı Daha İyi Hale Getirmeye Yarayacak 7 Basit Kural İnsanlar olarak bir süper gücümüz var; oda algının gücüdür. Ünlü bir söze göre, hayat; bize ne olduğunun% 10'u ve bizim ona nasıl tepki verdiğimizin% 90'ıdır.
Aleyna Aleyna 1 ay önce
Google Gelişmiş Koruma Kullanıcıları İçin Kötü Amaçlı Dosyaları Tarayabilir
Google Gelişmiş Koruma Kullanıcıları İçin Kötü Amaçlı Dosyaları Tarayabilir İndirmeleri işaretlemekten ve engellemekten bir adım daha ötesi
sevim.tr sevim.tr 1 ay önce
Veri Analitiğinde 5 Büyük Trend
Veri Analitiğinde 5 Büyük Trend Veri analitiği, verilerin yapılandırıldığı ve faydalı modeller ve eğilimler için incelendiği süreçtir. Burada, veri analizini daha da kullanışlı hale getiren beş eğilimi keşfediyoruz.
gambler gambler 1 ay önce
Google arama widget'ı iOS 14'le iPhone'larada geldi
Google arama widget'ı iOS 14'le iPhone'larada geldi Yıllardır Android cihazlarda yer alan Google arama widget'ı iOS 14 ile birlikte iPhone'lara geldi. Google'da hızlı bir şekilde arama yapmanızı sağlayacak arama widget'ının kullanım detayları:
coderin coderin 1 ay önce
Model View Controller (MVC) Nedir?
Model View Controller (MVC) Nedir? Bu yazıda Model View Controller olarak da bilinen MVC'den bahsedeceğiz.
regex regex 1 ay önce
GitHub CLI 1.0 Yayınlandı! İşte bilmeniz gereken her şey!
GitHub CLI 1.0 Yayınlandı! İşte bilmeniz gereken her şey! Bu yılın başlarında GitHub, GitHub CLI ve GitHub CLI 1.0'ın beta sürümünün kullanıma sunulduğunu duyurdu. Şimdi ise tüm işletim sistemlerinde indirilebilir olarak yayınlandı!
phpDev phpDev 1 ay önce
Daha hızlı sayfa yüklemeleri için CSS'yi optimize etme
Daha hızlı sayfa yüklemeleri için CSS'yi optimize etme Web sitelerinizde hız artık tartışılmaz en önemli konulardan biri haline geldi. Bu makale de CSS düzenlemeleri ile sitenize hız katmanın yollarına değineceğiz.
ayse.yilmaz ayse.yilmaz 1 ay önce
Microsoft, .NET 5.0 RC 1'i Yayınladı
Microsoft, .NET 5.0 RC 1'i Yayınladı Microsoft bu haftanın başlarında , Kasım'daki resmi lansmanı öncesinde .NET 5'in ilk "go live" sürümü olan .NET 5.0 RC1'i piyasaya sürdü.
coderin coderin 1 ay önce
Apple Etkinliğinde daha hızlı iPad'ler tanıtıldı
Apple Etkinliğinde daha hızlı iPad'ler tanıtıldı Bu haftaki Apple Etkinliğinde şirket, şirketin en hızlı A14 işlemcisinden güç alan bir iPad Air'i tanıttı. Apple ayrıca sekizinci nesil iPad'i de tanıttı.
busralil busralil 1 ay önce
Web Sitenizin Hızını Optimize Etmek İçin 8 İpucu
Web Sitenizin Hızını Optimize Etmek İçin 8 İpucu Web sitenizin performansını, içeriğinizin ne kadar hızlı yüklendiğini ve sayfanızın yanıt süresinin ne olduğunu hiç düşündünüz mü?
busralil busralil 2 ay önce
Digital Domain, Masquerade 2.0'ı Duyurdu : Yüz Yakalama Teknolojisi
Digital Domain, Masquerade 2.0'ı Duyurdu : Yüz Yakalama Teknolojisi Infinity War'da Thanos için kullanılan teknoloji, duygusal karakterlerin 10 kat daha hızlı kurulmasına izin veriyor.
regex regex 2 ay önce
Geliştiriciler için verimlilik arttıracak 5 Chorme uzantısı
Geliştiriciler için verimlilik arttıracak 5 Chorme uzantısı Bir üretkenlik meraklısı olarak, her zaman iş akışımı iyileştirmeye yardımcı olacak araçlar arıyorum, bu nedenle işte tam zamanlı bir Front-End geliştirici olarak kullandığım beş sık kullanılan uzantı.
mahmutbil mahmutbil 2 ay önce
Geliştiriciler için harika Visual Studio Code (VS-Code) Temaları
Geliştiriciler için harika Visual Studio Code (VS-Code) Temaları Kodlama yaparken genellikle en çok zaman geçirdiğimiz editörlerde bazen tema değişikliklerine gitmek iyi gelebiliyor. Bu yazıda sizlere harika Visual Studio Code temalarından bahsedeceğim.
busralil busralil 2 ay önce
Programcıların oyun oynamaya başlaması için 7 neden
Programcıların oyun oynamaya başlaması için 7 neden Günümüzün büyük bir bölümü belki o karanlık ekranlarda kod yazarak geçiyor ve bu gerçekten çok yorucu olabiliyor. Peki zihninizi daha diri tutmak için alternatifleriniz var mı?
Aleyna Aleyna 2 ay önce
Hayat Eve Sığar Uygulamasına İhbar Özelliği
Hayat Eve Sığar Uygulamasına İhbar Özelliği Sağlık Bakanlığı'nın Hayat Eve Sığar (HES) adlı mobil uygulamasına ihbarda bulun özelliği
gambler gambler 2 ay önce
TSMC şimdiye kadar 1 milyar adet 7nm yonga işlemci üretti.
TSMC şimdiye kadar 1 milyar adet 7nm yonga işlemci üretti. Qualcomm, Apple, AMD gibi müşterilerine yoğun bir şekilde 7nm yongaları döken TSMC sadece iki yılda 1 milyar adet yonga üretti. Bunda müşterilerinin büyümesinin de etkisi var.
Aleyna Aleyna 2 ay önce
Chrome Kullanıcı Güvenliği İçin Önemli Adım Attı
Chrome Kullanıcı Güvenliği İçin Önemli Adım Attı Chrome kullanıcı güvenliği için formları engelleyecek
Aleyna Aleyna 3 ay önce
Google Play Music 2020'nin Sonunda YouTube Müzik Olacak
Google Play Music 2020'nin Sonunda YouTube Müzik Olacak Google Play Müzik'ten Müzik Yöneticisi aracılığıyla müzik yükleyip indiremeyecek.
Aleyna Aleyna 3 ay önce
Microsoft Excel’in Gen Adlandırılması
Microsoft Excel’in Gen Adlandırılması Microsoft'un elektronik tablo uygulaması
Aleyna Aleyna 3 ay önce
Robot Savaşları Oyunu
Robot Savaşları Oyunu Zeptolab ekibinden Robotics adlı oyun
Aleyna Aleyna 3 ay önce
Instagram Reels
Instagram Reels TikTok benzeri Reels video düzenleme aracı
Aleyna Aleyna 3 ay önce
Microsoft  Xbox Game Pass'ın Adı Değişti
Microsoft Xbox Game Pass'ın Adı Değişti Microsoft, aylık abonelik servisi Xbox Game Pass'in adında küçük bir değişikliğe gitti. Xbox Game Pass artık yalnızca 'Game Pass' olacak. Microsoft'un neden böyle bir değişiklik yaptığı ise bilinmiyor.
Aleyna Aleyna 3 ay önce
Google, Telefon Yedekleme işlevini Android'e Ücretsiz  Sunacak
Google, Telefon Yedekleme işlevini Android'e Ücretsiz Sunacak Google, telefon yedekleme işlevini Android'e ücretsiz sunacağını, bu sırada iOS için de yeni bir yedekleme uygulaması yayınlayacağını duyurdu!
gambler gambler 3 ay önce
Spotify'ın ikinci çeyrek verilerine göre kullanıcı alışkanlıkları salgın öncesine yeniden eski haline dönmeye başladı
Spotify'ın ikinci çeyrek verilerine göre kullanıcı alışkanlıkları salgın öncesine yeniden eski haline dönmeye başladı Spotify'ın bu yılın ikinci çeyreğine dair yayınlamış olduğu veriler kullanıcı alışkanlıklarının salgın öncesindeki hallerine geri döndüğünü gösteriyor.
Aleyna Aleyna 3 ay önce
KAMUDA WHATSAPP VE TELEGRAM YASAKLANIYOR MU?
KAMUDA WHATSAPP VE TELEGRAM YASAKLANIYOR MU? Birçok kişinin haberin detaylarını okumadan “kamu çalışanlarına WhatsApp yasağı gelmiş” şeklinde, özel hayata müdahale edilecek tarzında yanlış bir algı oluşturması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı’ndan resmi açıklama geldi.
Aleyna Aleyna 3 ay önce
 İphone Kablosuz Şarj İstasyonu
İphone Kablosuz Şarj İstasyonu Apple, iPhone için yeni bir kablosuz şarj istasyonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor gibi görünüyor.
Aleyna Aleyna 3 ay önce
Geleceğin Meslek  Grubu
Geleceğin Meslek Grubu Önümüzdeki yıllarda popüler olacak meslekler
gambler gambler 3 ay önce
Galaxy Tab S7 Özellikleri Belli Oldu
Galaxy Tab S7 Özellikleri Belli Oldu Galaxy Tab S7 tablet modelinde 11 inçlik LCD ekran, Snapdragon 865 yonga seti, 8000mAh kapasiteli batarya, yenilenmiş S-Pen ekran kalemi gibi detaylar yer alıyor.
Mktat Mktat 3 ay önce
Tüm Zamanların En İyi Beş Voleybol Animesi
Tüm Zamanların En İyi Beş Voleybol Animesi TheCinemaholic sitesinden: Tüm Zamanların En İyi Beş Voleybol Animesi Not: Bu bir çeviri yazısıdır, yazının çevrildiği kaynak sayfanın sonunda yer almaktadır. Spor animeleri her zaman oldukça popüler olmuştur. Sporun heyecanını, animenin eğlencesi ile birlikte sizin önünüze sunarlar. Bugün, belirli bir spora odaklanacağız: voleybol. Yıllar boyunca çok az voleybol animesinin çıktığını öğrenince şaşırabilirsiniz. Birçoğu büyük bir etki yaratamasa da bazıları gerçekten popüler olmayı başardı. Bugün, voleybolu doğrudan odağa getiren animeleri listeleyeceğiz. İşte, şimdiye kadar yapılmış en iyi voleybol animelerinin listesi.
Mktat Mktat 3 ay önce

Haruichi Furudate'nin Haikyuu!! Mangası Final Yapıyor
Haruichi Furudate'nin Haikyuu!! Mangası Final Yapıyor Tüm zamanların en iyi spor mangaları arasında yer alan Haikyuu!!, sekiz yıllık yolculuğunu sona erdiriyor.
Mktat Mktat 3 ay önce
'Fumetsu no Anata e' Animesinin Ana Oyuncu Kadrosu Açıklandı
'Fumetsu no Anata e' Animesinin Ana Oyuncu Kadrosu Açıklandı A Silent Voice'un yaratıcısı Yoshitoki Ooima'nın ödüllü mangasından uyarlanan anime, 2020 sonbahar sezonunda yayına başlıyor.
Mktat Mktat 3 ay önce
Japonya'da Bir Hızlı Tren Kapısı Açık Yolculuk Yaptı
Japonya'da Bir Hızlı Tren Kapısı Açık Yolculuk Yaptı 280 km hızla giden trenin kapıları 40 saniye açık kaldı
Mktat Mktat 3 ay önce
Dokuz Kuyruklu Tilki Tamamo no Mae
Dokuz Kuyruklu Tilki Tamamo no Mae Hayatı pahasına intikam için yanıp tutuştuktan sonra hiç pişman olunur mu? Sizlere dokuz kuyruklu tilkinin hikayesini anlattık.
Mktat Mktat 3 ay önce

MyAnimeList Top 10 İsekai Kadın Karakter Fan Sayısı Sıralaması
MyAnimeList Top 10 İsekai Kadın Karakter Fan Sayısı Sıralaması Myanimelist'de bulunan isekai kadın karakterlerin fan sayısı olarak Top 10 Sıralaması.
Mktat Mktat 3 ay önce
Japonya'nın En Çok Kazanan 10 Manga Sanatçısı
Japonya'nın En Çok Kazanan 10 Manga Sanatçısı Manga sanatçılığı dünyanın başka yerlerinde müthiş bir kariyer olarak sayılmayabilir ancak Japonya'da inanılmaz ün ve para anlamına geliyor. Bakalım hangi mangakalar en çok kazanıyormuş?
Mktat Mktat 3 ay önce
2020 Yaz Sezonunda Yayına Başlayacak 22 Anime
2020 Yaz Sezonunda Yayına Başlayacak 22 Anime Pandemi gölgesinde geçen ilkbahar sezonunun ardından yaz animeleriyle yepyeni maceralar başlıyor. Yaz sezonunda çıkış yapan animeler ve ilkbahar sezonunda ertelenip temmuz ayında yayına devam edecek animelerden oluşan listemiz huzurlarınızda. Keyifli okumalar..
Aleyna Aleyna 3 ay önce
Ada Lovelace İlk Kadın Bilgisayar Programcı
Ada Lovelace İlk Kadın Bilgisayar Programcı Tam adı Augusta Ada King olan 1815 doğumlu Lovelace Kontesi, tarihteki ilk bilgisayar programcısı olarak kabul ediliyor. Peki bilgisayarın bile piyasada olmadığı 19. yüzyılda -hele de bir kadın- nasıl oluyor da tarihin ilk bilgisayar programcısı oluyor.
Muhammet Muhammet 3 ay önce
LOL 10.15 yama notları yayınlandı.
LOL 10.15 yama notları yayınlandı. League of Legends 10.15 Yama Notları
Muhammet Muhammet 3 ay önce
League of Legends : 2020 yılında Wild Rift'in konsollar ile mobil platformlara geleceğini duyurdu.
League of Legends : 2020 yılında Wild Rift'in konsollar ile mobil platformlara geleceğini duyurdu. League of Legends’ın mobil ve konsol sürümü(Wild Rift) geliştirici Riot Games tarafından duyuruldu. Tamamen baştan tasarlanan oyun, ilk olarak 2020 yılında Çin'de yayınlanacak
regex regex 3 ay önce
WordPress sitenize Google Analytics Kodu Eklemek
WordPress sitenize Google Analytics Kodu Eklemek Bireysel ya da kurumsal web sitesi sahibi olmak için tercih edilebilecek pek çok yöntem bulunmaktadır. İçerik yönetim sistemleri, özelde ise kurulum, kullanım ve yönetim kolaylığı ile WordPress bu yöntemler arasında en çok tercih edilenlerin başında gelmektedir.
regex regex 3 ay önce
İçerik Yönetim Sisteminin yani CMS'nin tarihi
İçerik Yönetim Sisteminin yani CMS'nin tarihi CMS statik webten dinamik webe geçiş sürecini başlattı ve bir devrimin başlamasıyla günümüze kadar geldi. İşte CMS'nin kısa bir tarihi...
FarmasiBasvur FarmasiBasvur 4 ay önce
FarmasiGirisi.Net Farmasi Ücretsiz Üyelik, Farmasi Üyelik, Farmasi Üye Ol, Farmasi Girişi
FarmasiGirisi.Net Farmasi Ücretsiz Üyelik, Farmasi Üyelik, Farmasi Üye Ol, Farmasi Girişi Ücretsiz Üyelik Formunu Doldurun %75 Varan İndirimlerden Yararlanın.
root root 5 ay önce
Yazılıma yeni başlayacak arkadaşlar için : nereden nasıl başlamalıyım?
Yazılıma yeni başlayacak arkadaşlar için : nereden nasıl başlamalıyım? Yazılım dünyasında geliştirici olmak istiyorsunuz? Peki nereden nasıl başlamalıyım gibi sorularınıza cevap mı arıyorsunuz? İşte tam size göre bir yayın...
root root 5 ay önce
Güvenlik Kimlik Doğrulaması ve Yetkilendirme
Güvenlik Kimlik Doğrulaması ve Yetkilendirme Yazılım terminolojileri kafa karıştırıcı olabilir. Birçok kelime benzer gelebilir, ancak bilgisayar güvenliği ve ağ oluşturmanın farklı yönleridir ve bazen bunları birbirinden ayırmak zordur.
osman osman 5 ay önce
Silikon Vadisi nedir? Silikon Vadisi hakkında bilmeniz gerekenler
Silikon Vadisi nedir? Silikon Vadisi hakkında bilmeniz gerekenler Slikon vadisi yani Silicon valley Kuzey Koliforniya’daki San Francisco vadisinin bir parçası olan San Jose vadisine verilen isimdir.
root root 5 ay önce
Yazılım ve Girişimcilik Üzerine
Yazılım ve Girişimcilik Üzerine Yazılım ve girişimcilik , aslında buna yazılım girişimciliği de denebilir. Bu iki kavram bir arada kullanıldığında şu anda dünyada neredeyse herkesin kullandığı Facebook , İnstagram , Pinterest , Spofity vb.. Uygulamalar orataya çıkıyor. Tabi çok ama çok değerli olan şirketler.
ayse.yilmaz ayse.yilmaz 5 ay önce
Geliştiriciler için en iyi öğrenme yöntemleri neler?
Geliştiriciler için en iyi öğrenme yöntemleri neler? Öğrenciler ve teknoloji uzmanları yeni beceriler öğrenmek için hangi yöntemlere güveniyorlar? Bu yeni bir HackerEarth raporunun 16,655'ten fazla geliştiriciyi araştırarak yanıtlamaya çalıştığı önemli bir soru .
busralil busralil 5 ay önce
En çok tercih edilen E-Ticaret çözümü olan  WooCommerce nedir?
En çok tercih edilen E-Ticaret çözümü olan WooCommerce nedir? Sanal Dünya artık daha cazip geliyor insanlara , E-Ticaret sistemlerine talep oldukça fazla buna bağlı olarakda yazılımcılar daha farklı uygulama , projeler ile karşımıza çıkıyorlar.
serkantek serkantek 5 ay önce
Webdeki güvencemiz olan SSL ve önemi
Webdeki güvencemiz olan SSL ve önemi 1994 yılında Netspace firması tarafından geliştirilmiştir. Bir sonraki yıl ise standart olarak kabul edilen SSL’in asıl ismi TLS olmasına rağmen herkes SSL olarak kabul etmiştir. SSL’in ingilizce ifadesi Secure Sockets Layer ifadesinin baş harflerinden gelmektedir.
root root 5 ay önce
Öneri : Yazılımcıların izlemesi gereken 7 film
Öneri : Yazılımcıların izlemesi gereken 7 film Yazılıma olan ilginiz yüksek ise bu filmler sizlere ilham olmaya aday filmler. İşte sizlere Yazılım hikayeli filmler.
osman osman 5 ay önce
.htaccess Nedir? Ne İşe Yarar?
.htaccess Nedir? Ne İşe Yarar? .htaccess (Hypertext Access), Apache gibi ağ sunucusu tarafından kullanılan web alanları üzerinde ayar yapmanızı sağlayan dosyadır. Peki .htaccess Nedir? Ne İşe Yarar?
ayse.yilmaz ayse.yilmaz 5 ay önce
Tarayıcı önbelleği nedir? Nasıl temizlenir?
Tarayıcı önbelleği nedir? Nasıl temizlenir? Bilgisayarımızdaki tarayıcılarda her web sayfası görüntülediğimizde bir bellek oluşur. Bazen bir web sayfasındaki değişikliği bu bellek yüzünden görüntüleyemeyebiliriz. İşte bu noktada temizlemek gerekebilir nasıl mı?
serkantek serkantek 5 ay önce
MIME Nedir? (Multipurpose Internet Mail Extensions)
MIME Nedir? (Multipurpose Internet Mail Extensions) MIME açılımı, Multipurpose Internet Mail Extensions olan Türkçe olarak söylemek gerekirse de çok amaçlı internet posta uzantıları anlamına gelmektedir. Internet üzerinden kullanılan posta(mail) protokolüdür.
ayse.yilmaz ayse.yilmaz 5 ay önce
Klavuz : Yazılıma nasıl ve nereden başlanmalı?
Klavuz : Yazılıma nasıl ve nereden başlanmalı? Farz edelim ki yazılım bilgimiz sıfır ya da biraz bilgimiz var ancak tam olarak nasıl geliştirebiliriz, nereden başlamalıyız ve nasıl bir yol izlemeliyiz gibi sorulara cevap arıyorsak yazımızın devamında bunları bulabilirsiniz.
root root 5 ay önce
Tartışma : Diğer projeleriniz için zamanı nasıl buluyorsunuz?
Tartışma : Diğer projeleriniz için zamanı nasıl buluyorsunuz? Tam zamanlı bir geliştiricisiniz diyelim. Diğer veya kişisel projeleriniz var yada kendinize ait bir blog vs. Bunlara nasıl zaman ayırabiliyorsunuz hadi fikirleriniz bekliyorum!
root root 5 ay önce
Karantina günlerinde can sıkıntınızı giderecek işe yarayan 10 web sitesi.
Karantina günlerinde can sıkıntınızı giderecek işe yarayan 10 web sitesi. Biz geliştiriciler için bilgisayar başında zaman geçirmek hayatın normal akışında olmazsa olmazlardan. Hele ki bu karantina günlerinde... İşte can sıkıntınızı giderecek 10 web sitesi.
manipat manipat 5 ay önce
Geliştiricilerin kullandığı macrolar
Geliştiricilerin kullandığı macrolar Bir makro, tuş vuruşlarını veya fare eylemlerini taklit eden otomatik bir giriş dizisidir. Makro genellikle tekrarlayan bir dizi klavye ve fare eylemini değiştirmek için kullanılır ve MS Excel ve MS Word gibi elektronik tablo ve kelime işlem uygulamalarında yaygındır.
osman osman 5 ay önce
Nanobilim ve Nanoteknoloji artık hayatımızın her anında bizimle.
Nanobilim ve Nanoteknoloji artık hayatımızın her anında bizimle. Evet arkadaşlar yanlış okumadınız. Nanoteknoloji günlük hayatımızda heryerde yediğimiz yiyeceklerden, giydiğimiz kıyafetlere, içinde yaşadığımız binalar ve evlerden, kendi bedenlerimize kadar bir çok alanda karşımıza çıkıyor. Bu makalemizi okuyarak demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Hadi başlayalım.
saitikiz saitikiz 6 ay önce
Mikroişlemci ile Mikrodenetleyici arasındaki farklar
Mikroişlemci ile Mikrodenetleyici arasındaki farklar İkisi de aynı işi yapıyor ne farkı var dediğinizi duyar gibiyim. Hadi o zaman mikroişlemci ile mikrodenetleyiciği beraber inceleyelim.
ceylangoz ceylangoz 6 ay önce
Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği nedir?
Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği nedir? Bir çok kişinin aklında Yazılım Mühendisliği ile Bilgisayar Mühendisliği arasındaki fark nedir sorusunu duyar gibiyim. Hadi birlikte bu sorunun cevabını bulalım.
root root 6 ay önce
Yazilim.net'ten Merhabalar!
Yazilim.net'ten Merhabalar! Uzun bir projelendirme neticesinde yayına hayatına başlatmanın sevinci ve gururunu yaşarken bu platforma neden ihtiyaç duyulduğunu neden böyle bir girişimde bulunduğumuzu anlatmak isteriz.