En çok tercih edilen E-Ticaret çözümü olan WooCommerce nedir?

2 ay önce , Okuma süresi 1 dakika.

Sanal Dünya artık daha cazip geliyor insanlara , E-Ticaret sistemlerine talep oldukça fazla buna bağlı olarakda yazılımcılar daha farklı uygulama , projeler ile karşımıza çıkıyorlar.
En çok tercih edilen E-Ticaret çözümü olan  WooCommerce nedir?

WooCommerce için WordPress e ticaret sürümüdür desek yanlış olmaz. WordPress’in tema sağlayıcılarından biri olan WooThemes, 2011 yılında bir eklenti çıkardı ve bu sayede temel internet sitesi kurmak için kullanılan WordPress, WooCommerce ile artık hiç kod bilmeden e-ticaret sitesi kurabilmemize de yardımcı bir uygulama haline geldi. WordPress altyapısı oldukça kolay ve kullanışlı olduğu için WooCommerce de kısa sürede en çok tercih edilen platformlardan biri oldu.

Woo Commerce ile Her şekilde ürün satabilirsiniz. Alışveriş yapanlara ürün varyasyonları , çoklu konfigürasyonlar ve anlık indirmeler sunabilir.  Hiç kod bilgisi olmayan biri bile , Woo Commerce sayesinde internetten artık aktif bir şekilde satış yapabileceği bir E-Ticaret sitesine sahip olacaktır. Şimdi Woo Commerce ile ilgili bazu özelliklere bakalım.

  • Geliştirilebilir bir tasarıma sahiptir. Platformda her sektöre uygun binlerce tema bulunuyor. Yani siz ister spor ayakkabı satmak isteyin, isterseniz taze gıda ürünleri; WooCommerce’de ürünlerinize uygun temayı kolaylıkla bulabilirsiniz. Üstelik bu temaların büyük bir çoğunluğu da mobil uyumlu. Böylece ziyaretçilerinizin akıllı telefonlarından da e-ticaret sitenize ulaşabilecekler. Mobilin gelişimi göz önünde bulundurulunca, mobil uyumlu bir tema seçmenin ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. Temalar genellikle ücretli olsa da, bazı basit temalara ücretsiz olarak da sahip olabilirsiniz.
  • Sürekli kendini geliştirmektedir. Bugün dünya genelinde 7 milyondan fazla kişi WooCommerce altyapısını kullanıyor. Bu kullanıcıların sürekli yaşadıkları deneyimler ve sağladıkları geri bildirimler; WooCommerce’ün kendisini kullanıcı istek ve ihtiyaçlarına göre her an geliştirmesini sağlıyor. Yeni eklentileri düzenli olarak takip etmek bu anlamda oldukça önemli.
  • Kullanıcı deneyimini önemseyen bir sistemdir ve kullanımı oldukça kolaydır. Bilgisayar kullanmayı bilen herhangi bir kişi, WooCommerce kullanarak kendi e-ticaret sitesini kolaylıkla oluşturabilir. Yönetici panelini kullanabilmek için herhangi bir kod bilgisine sahip olmaya gerek yoktur.
  • Son derece güvenlidir. Şifrelerinizi düzgün şekilde koruduğunuz sürece e-ticaret sitenizin güvenliğinden emin olabilirsiniz.
  • Google botları için WooCommerce sitelerinde dolaşmak kolaydır. Böylelikle Google sizi dizinine kısa süre içinde ekler. Bu anlamda WooCommerce, seo anlamında da size fayda sağlar.
  • E-ticaret sitesi kurarken en çok zorlanılan konuların başında ödeme altyapısı entegrasyonu gelir. WooCommerce’ün WordPress için oluşturduğu eklentiler, ödeme entegrasyonunu kolaylaştırır. Böylelikle yine standart bir bilgisayar kullanıcısı, kendi e-ticaret sitesinin ödeme yapısını rahatlıkla oluşturabilir.
#Genel