• 0

Devart, MySQL v.9.0 için geliştirilmiş dbForge araçlarını yayımladı

1 yıl önce , Okuma süresi 1 dakika.

Devart, MySQL v.9.0 için dbForge ürünlerinin yeni sürümlerini tanıttı. Güncellenen araçlar yeni veritabanı nesneleri, yeni kullanışlı özellikler ve diğer kullanışlı seçenekler için destek aldı.

Geliştiriciler ve DBA'lar için tanınmış bir profesyonel veritabanı yönetim yazılımı satıcısı olan Devart, MySQL v.9.0 için dbForge araçlarının piyasaya sürüldüğünü duyurdu . Ürünler, Şema Karşılaştırması ve Veri Karşılaştırması için komut dosyası klasörü karşılaştırması, yeni veritabanı nesnesi türleri için destek, Veri Eşitleme sihirbazında varsayılan değerleri yapılandırma yeteneği ve daha pek çok güncelleme ve düzeltme gibi yeni harika özelliklere sahiptir.

Sürüm güncellemelerine daha ayrıntılı olarak bakalım:

  • Yeni Desteklenen Nesne Türleri. Kullanıcılar artık Paketler ve Sıralar gibi MariaDB 10.3 nesneleriyle çalışabilirler.
  • Komut Dosyaları Klasör Karşılaştırması. Uzak MySQL veritabanı şemaları ve verileri artık komut dosyası klasörlerinde yerel olarak depolananlarla ve tam tersi olarak karşılaştırılabilir.
  • Güncellenmiş Şema ve Veri Karşılaştırması İşlevi. Nesne Filtresi uygulandı. HTML ve CSV raporları önemli ölçüde yeniden tasarlandı. Veri Senkronizasyonu için yeni seçenekler eklendi.
  • Kod Tamamlama ve Veri Editörü. Önbellek Güncellemeleri modu kullanıcıların rahatlığı için uygulanır.
  • SQL Belge İyileştirmeleri. –Nowarn ve –endnowarn etiketleri Yürütme uyarıları işlevine eklenir. Ayrıca, yürütme geçmişi artık CSV dosya biçiminde dışa aktarılabilir.
  • Belge Geliştirmeleri. Oluşturulan belgelerdeki veritabanı başlığı, uzunluğu ne olursa olsun artık birden çok satıra doğru şekilde bölünmüştür.
  • Güncellenmiş Bağlantı Özellikleri. MariaDB 10.5 ve SkySQL için bağlantı desteği uygulandı. Sunucu türü şimdi Özellikler penceresinde ve Sistem Bilgisi penceresinde bulunan Bağlantılar sekmesinde görüntülenir.
  • Komut satırı. Komut Satırı istemi, kullanılabilir çıkış kodlarının tam listesi ile genişletildi. Etkinleştirme artık CLI üzerinden yapılabilir.

Son sürüm hakkında daha fazla bilgiyi Devart resmi blogunda kontrol edebilirsiniz - https://blog.devart.com/mysql-minitools-9-0-release.html

#sql #mysql