c++
Bell Laboratuvarlarından Bjarne Stroustrup tarafından 1979 yılından itibaren geliştirilmeye başlanmış, C'yi kapsayan ve çok paradigmalı, yaygın olarak kullanılan, genel amaçlı bir programlama dilidir.
83 kişi takip ediyor.
15 içerik eklendi.
Takip Et Etiket Moderatörleri
Katkıda Bulun
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++ Dizilere(Array) Giriş
C++ Dizilere(Array) Giriş Bir bilgisayar programı yaptığınızı düşünün. Kullanıcının 100 değer girmesi isteniyor. Girilen bütün bu sayıların farklı aşamalardan geçeceğini ve bu yüzden hepsini ayrı bir değişkende tutmamız gerektiğini varsayalım.
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++ Dizilerin(Array) Fonksiyonlara Aktarımı
C++ Dizilerin(Array) Fonksiyonlara Aktarımı Aynı türde elemanların sabit boyutlu bir sıralı koleksiyonunu depolayabilen bir tür veri yapısı diziler. Bir dizi veri depolamak için kullanılır, ancak bir diziyi aynı tipteki değişkenlerin bir koleksiyonu olarak düşünmek daha yararlı olur.
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++ For Döngüsü
C++ For Döngüsü Bilgisayar programlamasında, bir döngü belirli bir duruma ulaşılana kadar tekrarlanan bir talimatlar dizisidir. Bir veri öğesinin alınması ve değiştirilmesi gibi bir işlem yapılır ve ardından bir sayacın öngörülen bir sayıya ulaşıp ulaşmadığı gibi bazı koşullar kontrol edilir.
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++ Her Şeyi Bitiren komut – Break Komutu
C++ Her Şeyi Bitiren komut – Break Komutu Break ifadesi, C ++ öğesinde aşağıdaki iki kullanım alanına sahiptir - Break ifadesi bir döngü içinde karşılaştığında, döngü derhal sonlandırılır ve program kontrolü döngüyü takip eden bir sonraki ifadede devam eder.
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++ Continue Komutu
C++ Continue Komutu Continue İfadesi break ifadesi gibi çalışır. Bununla birlikte, sonlandırmaya zorlamak yerine, devam et, aradaki herhangi bir kodu atlayarak, döngünün bir sonraki yinelemesini zorlar. For döngüsü için continue, koşullu test ve artışın döngü bölümlerinin yürütülmesine neden olur. While ve do while için döngüler boyunca, program kontrolü şartlı testlere geçer.
ayse.yilmaz ayse.yilmaz 2 yıl önce
Insertion Sort Algoritması  ve C/C++,JAVA,PYTHON Örnekleri
Insertion Sort Algoritması ve C/C++,JAVA,PYTHON Örnekleri Insertion Sort Türkçeye Sokma Sıralama ya da Araya Sokma sıralaması şeklinde çevrilmiştir. Temel mantığı işlenen sayının doğru pozisyona yerleştirilmesi üzerinedir.
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++ Go To Komutu
C++ Go To Komutu Programlama dillerinde kullanılan ve dilin içerisindeki akışın bir başka noktaya yönlendirilmesini sağlayan komutlardır. Yapısal programlama dillerinde (Structured programming languages) bu tip atlama komutlarının kullanılması yasaktır.
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++ Operatörler - Bölüm 2
C++ Operatörler - Bölüm 2 Bu makalemiz’de C++ Operatörler konumuza devam ediyoruz. Bir önceki makalemizde Atama Operatörü,Aritmetik Operatörler ve Tip Dönüşümünü konu almıştık. Bu makalemizde Arttırma (++) ve Azaltma (–) Operatörleri, Aritmetik Atama Operatörleri ve Karşılaştırma Operatörlerini konu alacağız.
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++ Operatörler - Bölüm 1
C++ Operatörler - Bölüm 1 Operatörler tüm programlama dillerinde bulunan, büyüklük küçüklük karşılaştırmalarının, mantıksal karşılaştırmalarının ve aritmetik işlemlerin yapılmasını sağlayan karakterler topluluğudur. Hadir birlikte c++’da operatörler nasıl kullanılır göz atalım.
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C++’a Giriş Ve Dev C++ Kurulumu
C++’a Giriş Ve Dev C++ Kurulumu Bu yazımızda C++ eğitim serisine başlayacağız. Programlama dillerini yazmak için bir programa ihtiyacımız vardır. Yeni öğrenenler için sade arayüzü ve kullanımı kolay Dev C++ uygulamasını kullanacağız.
ahmetix ahmetix 2 yıl önce
C ve C++ Arasındaki Farklılıklar
C ve C++ Arasındaki Farklılıklar Eğer Bilgisayar Mühendisliği veya benzeri bir bölüm okuyorsanız, en çok duyacağınız sorulardan biri " C ve C++ dilleri arasındaki temel farklılıklar nelerdir ?" olacaktır.